Naujienų srautas

Veidai2019.04.21 19:53

„Eurovizijos“ lyderiu laikomo Duncano Laurence‘o interviu: širdis suvirpins dainos istorija

Jis jau laikomas šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoju, tačiau pačiam Nyderlandų atstovui, dainų autoriui ir atlikėjui Duncanui Laurence‘ui už viską svarbiau muzika. Su portalo LRT.lt skaitytojais dainininko atstovai pasidalijo interviu, kuriame jis papasakojo ir apie jautrią dainos „Arcade“ žinutę.

Duncanas Laurence‘as iki šiol Nyderlanduose žinomas nebuvo, o dabar tapo viena didžiausių žvaigždžių. Vos paskelbus, kad būtent jis su daina „Arcade“ atstovaus Nyderlandams, daina tapo konkurso gerbėjų numylėtine, o kai kurie jį jau vadina nugalėtoju.

Ankstesniuose interviu atlikėjas tikino, kad dėl tokio įvertinimo jaučia didesnį spaudimą, tačiau jis malonus. Su portalo LRT.lt skaitytojais D. Laurence‘o atstovai pasidalijo specialiai gerbėjams skirtu interviu, kuriame jis pasakoja apie žodžiais nenusakomą meilę muzikai ir eurovizinius lūkesčius.

– Ką tau reiškia „Eurovizija“?

– Aš užaugau su „Eurovizija“. Žiūrėdavau ją su savo šeima, o vėliau – su vienu iš savo artimų draugų. Kai pradėjau studijas Rock Academy – konservatorijoje Nyderlandų Tilburgo mieste – „Eurovizijos“ stebėjimas tapo būdu pamatyti, kas vyksta kitų Europos šalių muzikos industrijose. Žiūrėdavau „Euroviziją“ tam, kad atrasčiau naujus atlikėjus ir jie taptų įkvėpimu man.

– Netrukus keliausi į „Euroviziją“ Tel Avive. Kokie tavo lūkesčiai? Ko tikiesi iš dalyvavimo konkurse ir paties Izraelio?

– Tai bus dvi savaitės, pilnos muzikos, linksmybių. Susipažinsiu su naujais žmonėmis, paragausiu nuostabaus maisto ir apžiūrėsiu Tel Avivą. Tai bus jaudinanti ir emocijų kupina kelionė. Prieš šešis mėnesius buvau nežinomas dainų autorius ir atlikėjas, kūręs muziką savo miegamajame, o dabar turiu galimybę pasirodyti milžiniškoje scenoje daugiau nei 200 milijonų žmonių. Tai nuostabu. Nėra geresnio būdo man, kaip artistui, pradėti savo karjerą. Mėgausiuosi tomis dviem savaitėmis ir tikiu, kad tai bus patirtis, kurią atsiminsiu visada.

– Apie ką yra daina „Arcade“?

– Dainą „Arcade“ parašiau pats prieš dvejus metus mažoje konservatorijos klasėje. Prisėdau prie pianino, pradėjau žaisti akordais, žodžiais ir melodijomis. Daina pasakoja apie vieną mano mylimą žmogų, kuris mirė, kai buvau jaunesnis. Tai buvo moteris, kuri turėjo gyvenimo meilę, laukė ir laukė sugrįžtant pas ją mylimojo, bet jis niekada negrįžo. Tuomet ji mirė.

Tai liūdna istorija, bet ji privertė mane suprasti, kad laimė – tai, ką sukuriame patys. Pasinaudojau šios istorijos moralu ir paverčiau jį daina. Pabaigęs dainos rėmus, juos pristačiau kitiems dainų autoriams. Esu labai patenkintas rezultatu ir didžiuojuosi visais, kurie kartu dirbo. Be jų daina būtų kitokia.

– Kokį vaidmenį muzika atlieka tavo gyvenime?

– Muzika yra viskas. Nuo tos akimirkos, kai atsikeliu, iki ėjimo miegoti – muzika pripildo mano sielą, smegenis ir širdį. Negalėčiau be jos gyventi ir nežinau, ką daryčiau gyvenime, jei ne muzika. Norėčiau apibūdinti tai žodžiais, bet negaliu. Argi ne ironiška – dainų autorius gali parašyti tiek dainų, kiek nori, bet negali apibūdinti to, ką jam reiškia muzika. Pristinga žodžių.

– Kokią žinutę nori perduoti visiems „Eurovizijos“ gerbėjams?

– Visuomet būkite savimi, nesikeiskite dėl kitų. Būkite savimi, o visa kita ateis savaime.

– Kokie muzikantai tave įkvepia?

– Neturiu vieno ryškiausio favorito, man patinka įvairovė. Dėl to klausausi daugybės dainų autorių. Šiuo metu daugiausiai klausausi Alexo Vargaso, Jamie‘o Woono, Jameso Vincento McMorrowo, Billy‘io Locketo, Troye Sivano muzikos. Nors dėl to šiek tiek gėdijuosi, man patinka ir Ariana Grande.

– Kokia tavo visų laikų mėgstamiausia „Eurovizijos“ daina?

– Mano mėgstamiausia – praėjusių metų Švedijos atstovo Bejamino Igrosso dainą „Dance You Off“. Ji linksma, šviežia, o Benjaminas – puikus atlikėjas.

– Ar jau planuoji, ką veiksi po „Eurovizijos“?

– „Eurovizija“ – tik pradžia. Po jos tikiuosi toliau pasirodyti ir koncertuoti Europoje, rašyti ir leisti naują muziką, rašyti daug dainų kitiems muzikantams. Kas žino, galbūt net savo būsimam albumui?

– Ką galėtum pasakyti apie save, ko niekas nežino?

– Kai labai jaudinuosi, save raminu niūniuodamas kokią dainą. Nekenčiu, kai žmonės skleidžia keistus garsus valgydami. Be to, mano mėgstamiausias gyvūnas – vilkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi