Veidai

2019.04.19 17:15

„Eurovizijos“ apžvalgininkas: šiemet konkursas išsiskiria dainų neišskirtinumu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.19 17:15

Nors daug metų „Euroviziją“ sekantis šio konkurso gerbėjas Justas Buivydas sako, kad šiemet muzikos šventė išsiskiria dainų neišskirtinumu, kūriniai, pasak jo, nėra blogi.

„Yra daug pop stiliaus, radijuje puikiai skambančių dainų, kurios neturi labai ryškaus nacionalinio prieskonio“, – įsitikinęs svetainės eurodiena.lt redaktorius Justas Buivydas, viešėjęs LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Pasak jo, pernai nugalėjusios Izraelio atstovės Nettos daina irgi pop stiliaus, tačiau pakankamai tranki, turinti rytietišką prieskonį ir stiprią žinutę.

„Ir šiemet tokių dainų yra – ir su prieskoniais, ir su žinutėmis, bet ne tiek daug, kiek paprastai būna“, – pastebi J. Buivydas.

Užtat yra kitas įdomus aspektas. Pernai triumfavusios Nettos dainoje yra žodžiai apie kvailą berniuką, o štai šiemet konkurse dalyvauja kaip niekada daug atlikėjų vyrų.  

„Sunku pasakyti, kodėl tokios tendencijos, bet manau, kad tai labiau sutapimas, nes yra dainų ir apie moterų emancipaciją“, – sako J. Buivydas.

J. Buivydas su laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėju Ignu Krupavičiumi aptarė ir šių metų favoritus, kurie išryškėjo lažybų punktuose.

Ryškiausias – Nyderlandų atstovas. Pasak J. Buivydo, daina neišsiskiria, bet yra geras, vidutinio tempo pop muzikos kūrinys.

Antras pagal populiarumą – „Eurovizijos“ publikai puikiai pažįstamas Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas.

„Jis buvo laikomas ryškiu favoritu prieš paskelbiant dainą, bet kai paaiškėjo, kokį kūrinį jis atliks, nukrito iki 2-3 vietos. Daina nėra labai įspūdinga, bet su ja galima labai gerą pasirodymą padaryti. Jau Rusija šou tai padarys“, – mano J. Buivydas.

Trečioje vietoje, pasak lažybininkų, yra Šveicarija. Šios šalies atstovų daina J. Buivydui primena pernykštį Kipro pasirodymą.

„Irgi toks ugningas pasirodymas, šokiai, festivalis. Skiriasi tik tai, kad tada dainavo ir antrą vietą užėmė moteris, o dabar – vyras“, – kalba J. Buivydas.

Ketvirtas pagal populiarumą – Italijos atstovas. „Įdomesnė paraiška, turi arabiškų motyvų, o tai labai gerai. „Eurovizijoje“ turėti kažką, kas tave išskiria iš kitų, yra labai naudinga. Jį turėtų palaikyti musulmoniška Europos dalis“, – mano J. Buivydas.

Penkti – gospelo atlikėjai iš Švedijos. „Gospelas „Eurovizijoje“ yra ganėtinai nauja. Pernai kažką panašaus siuntė Austrija ir užėmė trečiąją vietą“, – priminė J. Buivydas.

Gerbėjai ir lažybininkai palankiai vertina Kipro, Graikijos bei Islandijos kūrinius. „Ilgai galvojau, ką galima pasakyti apie Islandiją, bet neįsivaizduoju, ką galima pasakyti, reikia tai tiesiog pamatyti, daina netelpa absoliučiai į jokius rėmus, nei eurovizinius, nei ne eurovizinius. Kažkiek primena tai, ką „Lordi“ darė, bet visiškai kitaip. Jie dainuoja visai ne apie tai, apie ką dainuoja dauguma. Jie dainuoja apie tai, kad meilė yra blogis, kad neapykanta nugalės. Labai išsiskiria iš viso konteksto“, – sako J. Buivydas.

Laidoje buvo aptarti ir mūsų kaimynų pasirodymai.

„Lenkija yra kažkas tokio, ko aš labai ilgai laukiau „Eurovizijoje“ – kad būtų atsiųsta tokia daina, kuri būtų ir naujoviška, ir joje derėtų folkloras. Mūsų kaimynai latviai, estai šiemet labai neišsiskiria, įdomu, ar pateks į finalą“, – mano J. Buivydas.

Lažybų bendrovės niekada nebuvo palankios Lietuvai. Net Donatui Montvydui, kuris užėmė 9 vietą buvo prognozuojama 20 vieta.

Pasak J. Buivydo, Lietuvos atstovai antrus metus iš eilės atsiduria stipresniame „Eurovizijos“ pusfinalyje.

„Mūsų pusfinalyje yra 8 ryškios lyderės, jų nepatekimas į finalą būtų pakankamai didelis siurprizas. Tada yra maždaug 5 dainos, kurios šansų turi labai mažai. Lieka dar 5-6 dainos, kurios realiai ir mušasi dėl tų paskutinių dviejų vietų į finalą“, – teigia J. Buivydas ir priduria, kad Lietuvos atstovo Jurijaus daina yra būtent tarp tų, kurioms grumtis šiemet teks labiausiai.

Tiesa, jis priduria, kad dažniausiai iš pirminių favoritų bent vienas į finalą nepatenka, nes viskas priklauso nuo pasirodymo. Jei fanai ir žurnalistai per repeticijas pamato, kad pasirodymas nėra niekuo ypatingas, atlikėjai iš favoritų sąrašo iškrenta.

„Pernai taip nutiko Belgijai – lažybų bendrovėse buvo 3-4 vietoje prieš konkursą, bet pasirodymas gerbėjus nuvylė ir šalis į finalą nepateko. Spėliones sekti įdomu, bet Lietuva dažnai būna nuvertinama. Aš manau, kad Jurijus turėtų patekti į finalą“, – viliasi J. Buivydas.

Išsamus pokalbis – laidos įraše (nuo 16.03 min.)

Labas rytas, Lietuva. II dalis. Riedlentė išmokė daugiau – nuo patalpų apšiltinimo iki fotografavimo socialiniams tinklams