Naujienų srautas

Veidai2019.04.18 18:22

Žurnalo „Time“ paskelbtame pasaulio įtakingiausiųjų šimtuke – rekordinis skaičius moterų

LRT.lt 2019.04.18 18:22

Žurnalas „Time“ 16-tą kartą paskelbė įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką. Į jį pateko rekordinis moterų skaičius – 48. Tai dvigubai daugiau negu 2004-aisiais, kai sąrašas buvo sudarytas pirmą kartą.

Įtakingiausiųjų top 100 – kaip visada spalvingas, jame – politikai, sportininkai, menininkai, dvasininkai ir kitų sričių lyderiai.

Tarp politikų jame – JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Atstovų Rūmų pirmininkė ir įtakingiausia demokratų politikė Nancy Pelosi, visų laikų jauniausia į Kongresą išrinkta kandidatė, kylanti demokratų partijos žvaigždė 29-erių Alexandria Ocasio-Cortez.

Įtakingiausiųjų šimtuke – ir JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris bei buvusi pirmoji šalies ponia Michelle Obama.

Yra ir kitų šalių politikų – Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Arden, penktą kartą Izraelio premjeru tapęs Benjaminas Netanyahu, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini.

Sąraše atsidūrė ir daug meno bei pramogų pasaulio atstovų – šiemet „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį filme „Bohemijos rapsodija“ pelnęs aktorius Rami Malekas, dainininkės Lady Gaga, Taylor Swift, Celine Dion, Ariana Grande, dizainerė Claire Waight Keller, kuri kūrė Didžiosios Britanijos princo Harry žmonos Meghan Markle vestuvinę suknelę.

Į sąrašą ne pirmą kartą įtraukti krepšininkas LeBronas James ir golfo žaidėjas Tigeris Woodsas. Pagerbtas ir popiežius Pranciškus, jaunoji gamtosaugos aktyvistė iš Švedijos Greta Thunberg bei socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.

Visą šimto įtakingiausių žmonių sąrašą galite rasti čia.

Sąrašą kasmet sudaro „Time“ redaktoriai, dirbantys skirtingose pasaulio šalyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi