Veidai

2019.04.17 17:47

Ramūnas Zilnys apie „Eurovizijos“ naujienas: ar išvysime Madonną – dar neaišku

LRT.lt2019.04.17 17:47

Nors apie dainininkės Madonnos pasirodymą „Eurovizijoje“ jau pranešė keli patikimi šaltiniai, nei pati atlikėja, nei konkurso organizatoriai tokios žinios dar nepatvirtino, sako LRT vyriausiasis popmuzikos redaktorius Ramūnas Zilnys. Jis aptaria ir tai, kad „Eurovizijos“ fanai šiemet turės būti itin kūrybingi – neįtikėtinai brangūs ne tik šou Tel Avive bilietai, bet ir nakvynė.

Iki „Eurovizijos“ Izraelyje, Tel Avive liko mažiau nei mėnuo, o gerbėjai konkurso laukia su nekantrumu. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ R. Zilnys spėja, kad Izraelis tikrai surengs įspūdingą reginį.

„Izraelis, kuriame teko kelis kartus apsilankyti, garsėja kaip šalis, kurioje gyvena gerai nusiteikę, linksmintis mokantys žmonės. Izraelis tikrai pasistengs, kad ši „Eurovizija“ būtų įsimintina, kad viskas būtų taip, kaip geriausiose „Eurovizijose“. Juolab, kad konkursas šiai šaliai labai svarbus. Pernai jie šventė savo valstybės įkūrimo jubiliejų ir laimėti „Euroviziją“ labai norėjo“, – sako jis.

Konkurso organizatoriai jau atskleidė, kad ant scenos žiūrovai išvys ir buvusių „Eurovizijos“ žvaigždžių pasirodymus, o kiti šaltiniai praneša apie tarptautinės žvaigždės – Madonnos – šou.

„Tai be galo įdomi situacija, nes prieš maždaug savaitę į eterį išėjo žinia, kad Madonna atvyksta į „Euroviziją“ ir dainuos ten kaip ypatinga viešnia, atliks du kūrinius, o vienas iš jų bus naujas. Yra net tokių detalių, kad jos pasirodymas bus istorinis ir isteriškas, su mintimi, kad jis tikrai pritrauks daug dėmesio“, – sako R. Zilnys.

Tačiau, priduria jis, situacija keista, nes šią žinią patvirtino tik keli šaltiniai: „Tai viena didelė Izraelio koncertų agentūra, kuri dirba su Madonna ir vadybos agentūra, kurios bendrasavininkas yra Madonnos vadybininkas. Atrodytų, kad viskas aišku, bet iš pačios Madonnos lūpų niekas pasakyta nebuvo. Ji prieš kelias dienas pasakė labai svarbią žinią, kad išleis naują albumą „Madame X“, bet apie „Euroviziją“ neužsiminė.“

Be to, teigia ne vienerius metus „Euroviziją“ gyvai stebintis R. Zilnys, šią savaitę vyko konkurso rengėjų spaudos konferencija, kurioje pristatyta daug naujienų, bet apie Madonną taip pat neužsiminta.

„Buvo tiesiai paklausta, ar sulauksime atlikėjos šiame konkurse, tačiau atsakymas buvo toks, kad niekas nėra galutinai patvirtinta. Galbūt kažkas prasitarė per anksti. Aš labai tikiuosi, kad Madonna ten bus ir pratęs šią „Eurovizijos“ tradiciją“, – sako jis.

R. Zilnys priminė, kad prieš porą metų Stokholme pasirodė Justinas Timberlake‘as, o būtent tokie svečiai keičia požiūrį į „Euroviziją“: „Jei dar prieš 10 metų buvo manoma, kad „Eurovizija“ yra gera kiekvienos šalies žinomų atlikėjų pasirodymo vieta, bet ryškiausios pasaulio žvaigždės šį konkursą aplenkia, tai drąsiai galiu sakyti, kad jei į sceną išeis Madonna – tai keičia daug ką, daug reiškia renginio prestižui.“

Tiems, kurie tik dabar svarsto apie galimybę vykti į Tel Avivą ir renginį stebėti gyvai, teks nusivilti. R. Zilnio teigimu, bilietai jau gali būti išparduoti, o net ir norint jų įsigyti, būtų tekę daug sumokėti.

„Mano žiniomis, bilietus pirkti jau per vėlu. Vakar į prekybą buvo paliesta paskutinė serija bilietų ir kai jie atsidūrė prekyboje, interneto sistemos tiesiog nulūžo. Žmonių nesustabdė ir tai, kad bilietai kainavo nuo 290 iki 500 eurų“, – sako jis.

R. Zilnys tikina, kad 290 eurų yra suma, už kurią galima nusipirkti gerą bilietą, pavyzdžiui, į grupės „U2“ ar net pačios Madonnos koncertą. „Per pastarąjį dešimtmetį bilietai į „Euroviziją“ visuomet nebuvo pigūs, bet kalbama, kad Izraelis kartelę užkėlė labai aukštai. Kita vertus, viskas priklauso nuo paklausos – jei bilietai perkami, konkurso rengėjai yra teisūs“, – kalba R. Zilnys.

„Jei esi turistas, turi būti prisitaikęs prie minties, kad ten tiesiog bus labai brangu. Paprastas viešbučio kambarys ne per „Euroviziją“ ten kainuoja apie 180 eurų. „Eurovizijos“ metu, jei nori padoresnio viešbučio kambario Tel Avive, gali tekti mokėti ir 1000 eurų už naktį. Žmonės, kurie vyksta į „Euroviziją“ turi būti arba labai išradingi, arba turėti ten draugų. Net gėrimai, maistas ten nėra pigūs – Izraelis nėra pigi vieta“, – priduria jis.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1 val. 7 min. 20 s.)

Laba diena, Lietuva. Kodėl gydomės daug, o mirštame anksti?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt