Veidai

2019.04.17 20:07

Rašytoja Kristina Gudonytė apie serialą „Bloga mergaitė“: lyg stebėčiau savo pačios paauglystę

„Paauglystėje santykis su tėvais tampa nevaldomas. Buvo vieni metai, kai prisipažįstu, kad tikrai ir man buvo kažkas ne taip – ginčydavausi, prieštaraudavau viskam. Po to greitai grįžau į vėžes“, – sako Paula Valentaitė, seriale „Bloga mergaitė“ suvaidinusi pagrindinę heroję Kotryną.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi P. Valentaitė teigė, kad penkiolikos nebuvo tokia padauža, kokia yra serialo veikėja Kotryna ir pridūrė: „Bet gal tėvai kitaip pasakytų.“

„Kotrynai neatrodo, kad ji padauža. Ji viską daro iš širdies – jei pyksta, tai pyksta, yra natūrali“, – šyptelėjo laidoje taip pat dalyvavusi rašytoja Kristina Gudonytė, kurios romano „Blogos mergaitės dienoraštis“ motyvais serialas „Bloga mergaitė“ ir sukurtas.

K. Gudonytė teigė, kad žiūrėdama naująjį serialą jaučiasi, tarsi iš šono stebėtų savo pačios jaunystę.

Rašytoja knygoje norėjo atskleisti, kaip žmonės keičiasi ir sako, kad serialo kūrėjams pavyko visa tai parodyti ir ekrane, gyrė jaunuosius aktorius, o kaip pavyzdį paminėjo vieną sceną: sąžinės reikalai išryškėjo, kai Kotryna pradėjo jausti kaltę dėl to, kad įklampino į bėdą kitą veikėją Laurą.

Be P. Valentaitės seriale vaidino ir daugiau jaunimo. „Žinojau, kad daug paauglių vaidins, neprofesionalų. Labai nustebau, kai pamačiau, kad jie visai nenusileidžia asams“, – sakė K. Gudonytė.

Pasak P. Valentaitės, patyrę aktoriai jai davė daugybę naudingų pamokų.

„Buvo taip keista matyti save didžiajame ekrane ir kad aš atlieku pagrindinį vaidmenį seriale. Man tai gyvenimo nuotykis. Labai džiaugiuosi viskuo, koks rezultatas gavosi. Smagu žiūrėti į save ir tikiuosi, kad įkūnijau Kotrynos personažą taip, kaip ji aprašyta knygoje. Reikėjo savyje daug ko paieškoti, emocijų ištraukti, pykčio paieškoti, kurio aš nelabai daug turiu“, – kalbėjo P. Valentaitė.

Žaismingas pokalbis – laidos įraše (nuo 23.43 min.)

Labas rytas, Lietuva. II dalis. Alternatyvi idėja: „Neakivaizdinis Vilnius“

Serialą apie Z kartą „Bloga mergaitė“ portale LRT.lt galite rasti nuo balandžio 15 d. Kviečiame žiūrėti pirmąsias serijas:

Bloga mergaitė 1 s.
Bloga mergaitė 3 s.