Veidai

2019.04.17 13:24

„European Film Challenge“ laimėjusiai lietuvei – kelionė į Tarptautinį Kanų kino festivalį

LRT.lt 2019.04.17 13:24

Europietiškojo autorinio kino mėgėjams projektas „European Film Challenge“ buvo galimybė įrodyti savo meilę kinui ir išbandyti kuo daugiau įvairių legalių kino žiūrėjimo platformų. Kelionę į gegužės mėnesį vyksiantį Tarptautinį Kanų kino festivalį Lietuvoje laimėjo daugiausiai taškų surinkusi Aušrinė Matickaitė.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, laimėtoja džiaugiasi galimybe keliauti į prestižinį kino festivalį ir prisipažįsta jau nuo mažų dienų mylinti kiną: „Kino magija mane įtraukė dar ankstyvoj vaikystėj, kai atsirado pirmosios vaizdajuostės ir kaime vyko tikrų tikriausios dalybos, o seneliui parlėkus su nauju filmu aš, dešimtmetė, išsižiojusi žiūrėdavau žandaro iš Saint Tropezo nuotykius.

Iki šiol kinas yra vienas iš mėgstamiausių mano laisvalaikio užsiėmimų, o iš Kanų kino festivalio į mūsiškius lietuviškus festivalius atkeliauja nemažai filmų, kurie neretai pristatomi kaip sukėlę dvejopas publikos reakcijas.

Kiekvienas kino festivalis yra didžiulė šventė tikram kino mylėtojui, o galimybė sudalyvauti tokio lygio festivalyje, vienam iš pirmųjų pamatyti naujus mėgstamų (kartais ir nelabai, bet maloniai nustebinančių) režisierių darbus, gyvai pamatyti tas pirmines reakcijas ar kur už kampo netyčia sutikti Tildą Swinton atrodė neįtikėtina ir verta pabandymo.“

Šiame konkurse dalyvavo beveik 8000 dalyvių, iš jų daugiau nei 550 lietuvių. Lietuvoje daugiausia filmų buvo žiūrima neseniai šurmuliavusiame didžiausiame Lietuvoje kino festivalyje „Kino pavasaris“, daug dėmesio susilaukė „LRT plius“ televizija, kurioje galima mėgautis europietiško kino teikiamais malonumais, o „LRT Mediateka“ tapo populiariausia internetine platforma.

Džiugu tai, kad konkurso dalyviai atranda vis naujas legalias platformas.
Be to, ir Auširinė skatina visus filmus žiūrėti legaliai: „Man iš tikrųjų patinka pati šio konkurso idėja bei skatinimas filmus žiūrėti legaliai, nes pati esu tokia mėgėja patraukti per dantį tuos, kurie filmus žiūri nelegaliai, tačiau nemano, kad tokiu būdu vagia.

Aš labai tikiuosi, kad netolimoje ateityje galimybės pamatyti europietišką kiną ir mažesniuose miestuose tik didės, o kiekvienas tokio iššūkio dalyvis įtraukdamas draugus ir pažįstamus, papasakodamas, kas čia per konkursas, kodėl verta dalyvauti, kur ir kada galima tuos filmus pažiūrėti ir t. t. bent minimaliai prie to prisideda didindamas tokių filmų paklausą. Bet aš iki šiol negaliu patikėt! Net rankos dreba iš to jaudulio!“

Geros žinios laukia visų, nespėjusių įsijungti į šį „European Film Challenge“ etapą. Jau visai netrukus bus paskelbta trečiojo etapo pradžia, startuosianti gegužės 15 d. Šį kartą nugalėtojo laukia kelionė į vieną svarbiausių pasaulyje kino renginių – Tarptautinį Venecijos kino festivalį.

Projektą remia „Kūrybiška Europa“ MEDIA ir Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos: https://europeanfilmchallenge.eu