Veidai

2019.04.16 17:52

Žinomi žmonės Paryžiaus katedrą lankė su šeimomis: buvo, kas pavėlavo vos dieną

LRT.lt2019.04.16 17:52

Žinomi šalies žmonės apgailestauja dėl Paryžiaus Dievo Motinos katedroje kilusio gaisro. Paryžiuje viešintis žurnalistas Rytis Zemkauskas dar spėjo jį išvysti prieš pat gaisrą, o garsi dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, norėjusi katedrą parodyti mamai, pavėlavo vos dieną.

Paryžiaus Katedrą gaisro dieną dar spėjo pamatyti šiuo metu su dukra Prancūzijoje viešintis LRT žurnalistas, laidų vedėjas Rytis Zemkauskas. Dieną jie dar spėjo apsilankyti prie legendinio Victoro Hugo išgarsinto statinio, o likusią dienos dalį praleido nuo centro atokesniame miesto rajone. Tik vakare sugrįžęs arčiau centro, iš tolo išvydo liepsnas.

R. Zemkauskas portalui LRT.lt sakė, kad Paryžiaus Dievo Motinos katedrą matė ne kartą: „Turime šeimos tradiciją, kiekvienas Kalėdas sutikti vis kitame pasaulio mieste. Vienas Kalėdas sutikome būtent Paryžiuje, o mišių klausėmės Dievo Motinos katedroje. Taigi mūsų šeima turi labai asmeniškų prisiminimų su šia vieta.“

„Niekada negalvojau, kad mane gali taip paveikti kitame pasaulio gale nutikusi nelaimė. O liūdna taip, lyg degtų kaimyno kiemas, o tu nieko negalėtum padaryti. Taip, aš nesu labai lietuviškos natūros – man svarbu kaimynai. Nuo vaikystės svajojau aplankyti Noterdamo katedrą – pasakose aprašytą, filmuose išrodytą, knygose išskaitytą.

Laimei – dar pavyko! Aplankiau begalę kartų – kaskart žiūrėdavau į ją susižavėjimo kupinomis akimis. Džiaugiuosi, kad spėjau parodyti ir mamai. Žiūriu tiesioginę transliaciją ir negaliu patikėti. Pasakos, filmai, mitai ir romantika – šiandien sudegė, virto pelenais. Net matau besiblaškantį liepsnose kuprių... Paryžius nebebus toks, koks buvo. Bent man – tai tikrai, – savo „Facebook“ paskyroje rašo komunikacijos specialistas ir nuomonės formuotojas Saugirdas Vaitulionis.

Jo bičiulė, žinoma drabužių dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, kaip tik vieši Paryžiuje, atskrido čia antradienį ir savo mamai norėjo parodyti vieną iš miesto simbolių – Dievo Motinos katedrą. „Šiandien Paryžiuje ją turėjau parodyti mamai“, – apgailestavo vos dieną pavėlavusi V. Jakučinskaitė.