Veidai

2019.04.17 07:31

Vaiva Mainelytė apie vaidmenį „Velnio nuotakoje“: vizitinę kortelę pasidariau anksti

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakaras su Edita“, LRT.lt2019.04.17 07:31

„Kieno tik žmona nebuvau... Po „Blindos“ – Tomkaus, po televizijos spektaklio – Chadaravičiaus“, – apie tai, kad po kiekvieno vaidmens tauta „sutuokdavo“ aktorę su vis kitu vyru, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakaras su Edita“ pasakoja Vaiva Mainelytė.

Jos vizitine kortele tapęs vaidmuo filme „Velnio nuotaka“ sukėlė tikrą ažiotažą – moteris ten pasirodė apnuoginta krūtine, o tuo metu juk sekso „nebuvo“.

V. Mainelytė tikina labai norėjusi gauti Jurgos vaidmenį filme „Velnio nuotaka“ ir džiaugiasi, kad režisierius Arūnas Žebriūnas netikėjo kalbomis, kurios tuo metu persekiojo aktorę.

„Aš kaip tik buvau pagimdžiusi Dovilę. Visi sakė – dabar ji tik Uršulę galėtų vaidinti, tokia išstambėjusi, pasikeitusi. O Marija, grimuotoja, sako – o jūs ją pakvieskit. Ir mane iškvietė“, – pasakoja ji. O filmo kūrybinė komanda, pamačiusi V. Mainelytę, nutarė – tokia pati.

Žinoma aktorė tikina – galbūt A. Žebriūnas nebuvo itin gerai pasiruošęs kaip režisierius, kuris gali „išminkyti“ aktorių, tačiau pasakydavo: „Vaiva, suvaidink prancūziškai“ ir iškart viskas būdavo aišku.

Anot V. Mainelytės, „Velnio nuotakoje“ atliktas Jurgos vaidmuo – jos vizitinė kortelė, o tokią vizitinę kortelę reikia pasidaryti daug anksčiau, nei sukanka septyniasdešimt.

„Mano svoris tam vaidmeniui buvo idealus, tik plaukai tamsesni. Buvau šviesi šatenė, teko ilgus plaukus paversti visai šviesiais. Mane nudažė ir likau labai patenkinta. Tik parėjusi namo atsiguliau ir užsiklojau galvą – galvojau, pareis vyras, galvos, kokia čia moteris guli“, – prisimena ji.

V. Mainelytė iki šiol liko tokiais pat šviesiais plaukais – kitokiais turbūt jau niekas jos nebeįsivaizduoja. Ji filme pati nedainavo – už ją visas partijas įrašė Asta Chomentauskienė. V. Mainelytė pasakoja, kad visos A. Chomentauskienės atliekamos dainos jai buvo įrašytos į kasetę – įdėjusi kasetę į magnetofoną aktorė klausydavosi kūrinių ir dainuodavo „ant viršaus“ lyg karaokę.

„Tiek visi repetavome, kad paskui Žebriūnas sakė – be reikalo suabejojome, reikėjo jus leisti [dainuoti]. Pagalvojau, Dieve, kai ji dainuoja, man bepigu atkartoti, bet aš viena...“ – prisiminimais dalijasi V. Mainelytė.

Tačiau filme būta scenų, kurių suvaidinti nepadėjo nei dainininkai, nei kaskadininkai ar dubleriai. Pavyzdžiui, obuolmušius vadeliojo pats Regimantas Adomaitis, filme „Velnio nuotaka“ suvaidinęs Girdvainį.

„Mes visi viską mokam, jeigu reikia. Ta gražioji scena, kur į bažnyčią važiuojame – obuolmušiai lekia visu greičiu ir staiga grupė mato, kaip virsta vežėčios. Bet Regimantas labai gražiai ir atsargiai sugebėjo atstatyti. Ir buvo nufilmuota, bet kito dublio nebedarė“, – kalba aktorė.

Po įvairių vaidmenų aktorę tauta vis su kuo „sutuokdavo“. „Kieno tik žmona nebuvau... Po „Blindos“ – Tomkaus, po televizijos spektaklio – Chadaravičiaus. Sutrikdavau, kai klausdavo – o kodėl jūsų vyras neatvažiavo? Taigi mes čia pasiruošę... Sakydavau, taigi kartu, va, Regimantas... Galvodavau, sugriauti iliuziją ar ne?“ – juokdamasi pasakoja V. Mainelytė.

Filmas „Velnio nuotaka“ tapo toks reikšmingas ir dėl erotinės scenos tarp lelijų – V. Mainelytei maudantis ežere netikėtai atsidengė dalis moters krūtinės. Aktorė tikina puikiai suprantanti, dėl ko ši scena sukėlė tokį ažiotažą – juk tuo metu sekso „nebuvo“.

„Ta vasarą buvo labai šalta. Buvo saulėta, bet ežerai neįšilo. Lelijos apvytusios... Galų gale sako, reiks šiandien ar rytoj filmuoti. Reiks tai reiks. Man į galvą neatėjo, kad galima dublerių paprašyti. O čia tik įlendi, plaukus išsidžiovini ir vėl įkaitusia galva leki. Lūpos mėlynos, bet vaidini, kad labai malonu, gera“, – pasakoja aktorė.

Anot jos, filmuojant šią sceną buvo būtina, kad šviestų saulė, tad teko dublį kartoti kelis kartus. O ir toji erotinė scena buvo atsitiktinė – kad taip nutiko – kad dalis krūtinės atsidengė, – tiek aktorė, tiek kūrybinė komanda pamatė tik ekrane.

Parodžius filmą kino teatruose sulaukta įvairių reakcijų. „Amerikoje tiesiai šviesiai paprašė kadro, kur aš nuoga filmuojuosi“, – tikina V. Mainelytė, tačiau, anot jos, tokio kadro nebuvo. Juk šią sceną filmavo jos tuometis sutuoktinis Gintautas Ūzas: „Jis sakė – šią sceną filmuosiu arba aš, arba niekas.“

Tačiau net jei vyras ir operatorius ar režisierius, ne visada gali nuspręsti, su kuo ir kada žmona aktorė gali filmuotis erotinėse scenose. V. Mainelytė prisimena, kaip jos vyras filmavo sceną kitam filmui – tai buvo scena lovoje su aktoriumi Valentinu Masalskiu.

„Rytas, keliesi, negalvoji, kad reikia prieš miegantį vyrą dangstytis. Jis ilgai prikaišiojo, ko ten rodei, kam reikėjo. Bet čia labai vyriška, aš suprantu“, – tikina žinoma aktorė.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Vakaras su Edita

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt