Veidai

2015.09.08 13:45

Po pareiškimo apie laboratorijos mokslininkes Nobelio premijos laureatas paliko darbą

BNS 2015.09.08 13:45

Nobelio premija apdovanotas britų mokslininkas Timas Huntas atsistatydino iš Londono universiteto koledžo dėl savo prieštaringai vertinamo pareiškimo apie laboratorijose dirbančias mokslininkes.

Nobelio premija apdovanotas britų mokslininkas Timas Huntas atsistatydino iš Londono universiteto koledžo dėl savo prieštaringai vertinamo pareiškimo apie laboratorijose dirbančias mokslininkes.

T. Huntas atsiprašė už savo antradienio pareiškimą, kad mokslininkės sunkiai išgyvena kritiką, o moterų ir vyrų santykiai laboratorijose trukdo darbui.

Pasak 72 metų mokslininko, jo pareiškimas, kuris buvo skirtas moterims, dalyvavusioms Pasaulinėje mokslo žurnalistų konferencijoje Pietų Korėjoje, buvo lengvabūdiškas, bet „nuoširdus“.

Londono universiteto koledžo (UCL) pranešime sakoma, kad T. Hantas po savo pasisakymo pasitraukė iš Gyvybės mokslų fakulteto garbės profesoriaus pareigų universitete.

„UCL buvo pirmasis Anglijos universitetas, kuriame moterys pradėjo mokytis kartu su vyrais lygiomis sąlygomis, todėl universitetas mano, kad tokia pabaiga atitinka mūsų lyčių lygybės propagavimo įsipareigojimams“, – nurodoma jame.

T. Huntas, kuris su bendradarbiais gavo 2001 metų Nobelio medicinos premiją už baltymo molekulės, kontroliuojančios ląstelių dalinimąsi, atradimą, turi ir kitų pareigų.

„Aš jums pasakysiu, kokių problemų man kyla su merginomis, – sakė jis per pietus Pietų Korėjoje. – „Kai jos dirba laboratorijoje vyksta trys dalykai: tu įsimyli jas, jos įsimyli tave, o kai jas kritikuoji, jos verkia“.

Mokslininkas taip pat save pavadino „kiaule šovinistu“.

Trečiadienį interviu radijui BBC mokslininkas sakė „tikrai, tikrai apgailestaująs, jeigu ką nors įžeidė“.

„Aš tikrai gailiuosi, kad pasakiau, ką pasakiau. Pasielgiau tikrai labai kvailai“, – kalbėjo jis. – Tai, kas turėjo būti lengvabūdiškas, ironiškas pareiškiamas buvo priimta labai rimtai“.

„Labai svarbu galėti kritikuoti žmonių mintis nekritikuojant jų pačių, o jeigu jie apsilieja ašaromis, tai reiškia, kad tai neleidžia tau pasiekti absoliučios tiesos“, – sakė jis.

„Bet kas, kas pastoja tam kelią, mano supratimu, kenkia mokslui“, – pridūrė mokslininkas.