Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Tokijo gatvėse vyras vedžioja didžiulį vėžlį

BNS 2015.09.08 13:45

Tokijo gatvėmis vaikšto didžiulis roplys, bet jis visai nepanašus į Japonijos sostinę niokojusią kino filmų pabaisą Godzilą – vėžlys Bon-čanas linkęs viską daryti lėtai.

Tokijo gatvėmis vaikšto didžiulis roplys, bet jis visai nepanašus į Japonijos sostinę niokojusią kino filmų pabaisą Godzilą – vėžlys Bon-čanas linkęs viską daryti lėtai.

Trijų metrų ilgio pentinuotasis vėžlys (Centrochelys sulcata), sveriantis 70 kg, dažnai matomas vaikštinėjantis Tokijo Cukišimos rajone – savininkas Hisao Mitani jį kasdien išsiveda į lėtą pasivaikščiojimą.

„Mano žmona jį tiesiog įsimylėjo, pamačiusi gyvūnų krautuvėlėje, todėl parsigabeno jį namo“, – naujienų agentūrai AFP sakė H. Mitani, laidojimo namų savininkas.

Tai nutiko prieš 20 metų, kai Bon-čanas dar buvo mažytis ir tilpo į delną.

„Nutuokiau, kad jis taps nemažu vėžliui, bet nemaniau, kad toliu dideliu“, – aiškino šeimininkas.

Kaip ir automobilius traiškanti Godzila, Bon-čanas gali sustabdyti eismą gatvėje, bet dažniausiai dėl to, kad vairuotojai stabteli į jį pasižiūrėti.

Nors išgalvota pabaisa kai kuriuose filmuose vaizduojama ryjanti atominių reaktorių kurą, Bon-čanas tenkinasi kopūstais ir morkomis, atsargiai rupšnodamas jį pasveikinti atbėgusių vaikų tiesiamą maistą.

Vėžlys gyvena aptvare, įrengtame H. Mitani laidojimo namuose, kur jis pasitinka atėjusius klientus.

„Kai kurie žmonės gali sakyti, kad absurdiška laikyti tokį didelį vėžlį prie laidojimo namų įėjimo. Tačiau netgi liūdintys žmonės nusišypso jį pamatę, todėl nemanau, kad jį laikyti – blogas sumanymas“, – sakė vyras.

Vėsesniu metų laiku H. Mitanis aprengia jį raštuotu megztiniu, Bon-čanas tapo vietos įžymybe.

Vėžliai Japonijoje laikomi ilgaamžiškumo simboliu. Pasak vietos legendų, šie ropliai gali gyventi iki 10 tūkst. metų.

Bon-čano šeimininkas buvo netgi pramintas vietos gyventojų „kame sennin“ („nemirtingojo vėžlio žmogumi“), bet H. Mitani šypsodamasis pripažįsta negyvensiantis amžinai.

„Esu girdėjęs, kad šios rūšies ropliai gyvena apie 80 metų, todėl neabejotina, kad aš išeisiu anksčiau negu jis“, – pareiškė 62 metų šeimininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi