Veidai

2015.06.11 10:58

Kilo sumaištis: judrioje Vilniaus gatvėje – ančiukų paradas

Birutė Davidonytė, grynas.lt2015.06.11 10:58

Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytoja Eglė, kuri užfiksavo labai įdomų įvykį: ančiukų šeimyna krypavo viduryje vienos judriausių Vilniaus gatvių. Tuo metu buvo pats eismo pikas.

Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytoja Eglė, kuri užfiksavo labai įdomų įvykį: ančiukų šeimyna krypavo viduryje vienos judriausių Vilniaus gatvių. Tuo metu buvo pats eismo pikas.

„Devinta valanda ryto, Geležinio vilko gatvė. Kažkas kažkur skubėjo ir trumpino kelią. Šeimyna saugiai pasiekė kitą kelio pusę. Ačiū vienam rūpestingam vilniečiui, sustabdžiusiam judrų eismą ir palydėjusiam ančiukus į kitą kelio pusę“, – rašė skaitytoja.
 
Lietuvos ornitologų draugijos atstovas Gediminas Petkus GRYNAS.lt teigė, kad žmonės ganėtinai dažnai pastebi migruojančius ančiukus. Anot jo, tai sukelia tam tikrų rūpesčių.
 
„Tai nėra labai retas reiškinys, kiekvienos vasaros pradžioje antys, kurios peri ne prie pat vandens telkinių, o kažkur giliau mieste, susiduria su šia problema. Vaikus reikia nuvesti prie vandens telkinio, todėl joms tenka pavaikščioti ir pavojingais maršrutais“, – pasakojo G. Petkus.
 
Ornitologas aiškino, jog viskas priklauso dar ir nuo ančių rūšies. Dažniausiai į pavojingas situacijas patenka dančiasnapiai. Taip nutinka, nes jie išsiperi miestų parkuose arba net ant pastatų stogų.
 
„Kiekvienais metais mums dėl to skambina žmonės iš įvairių miestų. Jie nerimauja, nes paukščiai gali patekti ir po automobilio ratais. Kartais pasikviečiama net policija, stabdomas eismas ir ančiukai palydimi iki vandens telkinio. Šiuo atveju antys keliauja Geležinio vilko gatve, nes greičiausiai bando nusigauti iki Neries“, – kalbėjo G. Petkus.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.