Veidai

2019.04.14 14:03

Ramūnas Zilnys: turiu patį geriausią darbą pasaulyje

Neseniai prie LRT komandos prisijungęs Ramūnas Zilnys džiaugiasi kažkada savo pomėgį pavertęs darbu – jis bene garsiausias muzikos apžvalgininkas, bendravęs su pasaulinėmis žvaigždėmis. LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ jis atskleidė, kad interviu su viena jo mėgstamiausių grupių kiek sugadino jaudulys, o kai kuriuos atlikėjus pamatė visiškai kitokius, nei juos įsivaizduoja gerbėjai.

– Ar pamenate, pirmąjį koncertą, kuriame apsilankęs pradėjote savo, kaip muzikos apžvalgininko, karjerą?

– Nesu tikras, kad būtent nuo šio koncerto prasidėjo mano karjera, tačiau pirmasis, kurį prisimenu, – grupės „Rondo“ koncertas Kaune, Vytauto parke. Tuo metu man buvo maždaug šešeri metai ir į koncertą mane nusivedė tėvai. Man buvo labai labai smagu.

– Anksčiau muzika nebuvo taip lengvai pasiekiama, kaip dabar. Iš kur gaudavote įvairių kūrinių?

– Prieš kiek daugiau nei porą dešimtmečių, kai buvau paauglys, gauti įrašų būdavo ganėtinai sunku, tačiau buvo įvairios plokštelės, perrašytos kasėtės, radijas. Priešingai nei dabar, anuomet gauti mėgstamos grupės įrašų, prireikdavo labai daug pastangų, reikėdavo pažinoti kažką, kas pažįsta kažką, turintį tokį įrašą ir pan.

Buvo sunku, bet tuo pačiu ir labai įdomu. Kartais tekdavo įsirašyti muziką iš televizoriaus ar radijo. Prisiminus, tai kelia šypseną, tačiau taip būdavo.

– Muzikos pasaulyje atsiradote ganėtinai jaunas, būdamas paauglys. Daugeliui atrodo, kad jūsų darbas labai smagus – koncertai, vakarėliai… Kita vertus, labai smagu vakarus leisti ir su šeima. Ar darbas neatima visų vakarų?

– Viską įmanoma suderinti. Savo darbu tikrai nesiskundžiu, jis labai smagus, tik ir jį dirbdamas kartais tiesiog pavargsti. Žinoma, kartais pagalvoji, kad būtų paprasčiau, jei dirbčiau iki penktos valandos vakaro, bet vis tiek manau, kad turiu patį nuostabiausią darbą pasaulyje, kuriuo labai džiaugiuosi. Juk aš didžiausią savo pomėgį esu pavertęs savo darbu. Puikiai suprantu, kaip smarkiai man pasisekė.

– Dabar pažįstate daug muzikos garsenybių iš viso pasaulio. Ar buvo sunku užmegzti visas tas pažintis?

– Mano karjera prasidėjo Kaune, kai mane pakvietė dirbti vienoje radijo stotyje. Aš dalyvaudavau įvairiose viktorinose ir nuolat teisingai atsakydavau į įvairius muzikinius klausimus, tad radijo stoties vadovai nusprendė, jog visai nemažai žinau apie muziką, o ir mano balsas jiems patiko. Taip netikėtai ir nesunkiai viskas prasidėjo.

Kalbant apie pažintis, manau, muzikantai yra labai atviri žmonės, įdomu, kad gerbėjai, matantys juos ant scenos, įsivaizduoja, jog jie nepasiekiami, kažkokie kitokie. Taip nėra. Kiekvienas muzikantas labai apsidžiaugs, jei prieisi, pasidalysi savo nuomone apie jo kūrybą, pagirsi, ar išsakysi kažkokias pozityvias pastabas. Muzikantai ganėtinai lengvai prisileidžia žmones, tad ir man nebuvo labai sunku. Lietuvoje visai nesunku susibičiuliauti, susibendrauti, surasti bendrą kalbą.

– Nebūna taip, kad muzikantai galvoja, kad viską greitai aprašysite žiniasklaidoje, todėl ne visuomet atvirai bendrauja?

– Manau, kad esu pelnęs jų pasitikėjimą, bent jau daugumos. Nebūna taip, kad jie stengiasi ką nors nutylėti. Jie puikiai žino, kad kartais žinau gerokai daugiau, nei yra paviešinama. Su daugeliu Lietuvos atlikėjų mūsų santykiai yra bičiuliški ir ganėtinai atviri.

– Kurį interviu pavadintumėte įdomiausiu savo karjeroje?

– Labai sunku atsakyti. Tokių interviu buvo labai daug. Lengviau pasakyti, kad keisčiausias mano interviu buvo su grupe „Depeche Mode“ ir jos lyderiu Martinu Gore. Kadangi nuo paauglystės buvau didelis grupės gerbėjas, interviu metu man drebėjo rankos – priešais mane įkūrėjas grupės, kurios pavadinimą užsirašęs juodu flomasteriu ant marškinėlių, vaikštinėjau mokyklos koridoriais.

Tai tikrai keistas jausmas. Sakyčiau, kad tas interviu buvo ganėtinai prastas, nes tai buvo vienintelis kartas, kai negalėjau susitvarkyti su mintimis, emocijomis, netgi nepaklausiau visko ko norėjau.

Ganėtinai įdomus personažas – amerikiečių dainininkas Marilyn Mansonas. Daugelis įsivaizduoja, kad jis išprotėjęs ir daro siaubingus dalykus, stebina tai, ką jis daro su savo išvaizda… Tačiau porą kartų su juo pavakarieniavus ir pabendravus, supratau, koks jis gilus, intelektualus, o viskas, ką jis išdarinėja scnenoje tėra įvaizdis ir tam tikri psichologiniai žaidimai.

Daugiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 5 min. 17 sek.)

Labas rytas, Lietuva I dalis