Veidai

2019.04.14 12:06

Juozas Statkevičius apie stilių: geriau gailėtis to, ką padarei

Savaitgalį praūžusioje „Mados infekcijoje“ apsilankė ir žinomas dizaineris Juozas Statkevičius. Ryškų, raudoną drabužių derinį pasirinkęs dizaineris, kaip visuomet traukė dėmesį ir portalui LRT.lt atskleidė, ką mano apie renginio svečių stilių bei prisiminė ankstesnius laikus, kai lankydavosi Paryžiaus mados savaitėje.

Juozas pasakoja, kad festivalyje apsilankė ne tik vedinas smalsumo. „Atėjau palaikyti savo bičiulės Sandros Straukaitės, šio festivalio sumanytojos ir, žinoma, Rimantės Valiukaitės dukters, dizainerės Mortos Nakaitės, kurią pažįstu nuo jos kūdikystės.

Labai džiaugiuosi, kad ši mergaitė kiekvienais metai vis labiau patobulėja. Ji labai paaugo nuo praėjusių metų, atsirado daugiau kokybės, teatrinių elementų. Man labai patiko“, – pasakoja J. Statkevičius.

Jis sako, kad kiekvienai šaliai labai svarbu turėti savo mados savaitę: „Todėl turėtume būti sėkingi S. Straukaitei, kad ji tiek metų dirba vardan to, kad palaikytų mados judėjimą šalyje, atveria kelia jauniems dizaineriams. Tik gaila, kad per porą dešimtmečių neatsirado bandančių lipti ant tarptautinio podiumo.“

Žinomas dizaineris sako, kad tai proga pasirodyti ne tik dizaineriams, bet ir stilingiems žmonėms. Mieste mados nėra labai daug, o apsilankęs įvairiuose mados renginiuose gali vienoje vietoje pamatyti, kiek yra stilingų ir mada besidominčių žmonių.

Ir nors mados festivalių svečių stilius dažnai vertinamas prieštaringai, Juozas sako, kad niurzgančių atsiranda visada – sėdėdami ant sofos visi drąsūs.

„Geriau gailėtis padarius, nei galėtis nepadarius. Aš už teisę rinktis, už drąsą. Aš už tai, kad žmonės patys rinktųsi“, – sako jis.

Juozas per daugiau nei du dešimtmečius aplankė dešimtis tarptautinių mados savaičių. Labiausiai jam įsiminė laikai, kai buvo gyva Karlo Lagerfeldo, Yves Saint Laurent’o ir kitų to metų dizainerių epocha.

„Paryžiaus mados savaitėje pradėjau lankytis dar tada, kai Lietuva turėjo savo avialinijas, lėktuvuose buvo rūkoma, o podiumu žengė Linda Evangelista, Claudia Schiffer ir kitos garsios manekenės. Tais laikais išpopuliarėjo posakis, kad jos be 10 tūkstančių net nelipa iš lovos.

Tai buvo stebuklingi laikai, kai po pristatymų vykdavo dideli baliai… Žinoma, laikais pasikeitė, Paryžius taip pat pasikeitė“, – prisiminimais dalijosi J. Statkevičius.