Veidai

2019.04.13 19:57

„Mados infekcija“ tęsiasi: originalus stilius ir naujienos apie „eurovizinį“ Jurijaus įvaizdį

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.13 19:57

Geriau daryti stiliaus klaidas, negu visada rengtis pilku golfu ir juodomis kelnėmis, portalui LRT.lt sako stilistas Kęstas Rimdžius. Jam antrina ir mados fotografė Reda Mickevičiūtė, tvirtinanti, kad gyvenimas per trumpas rengtis nykiai. O Jurijus sako, kad jam dažnai praverčia stiliaus patarimai bei atskleidžia, kas rūpinsis jo „euroviziniu“ įvaizdžiu.

Festivalio atidaryme dalyvavęs stilistas ir plaukų meistras K. Rimdžius sako, kad tokie renginiai, kaip „Mados infekcija“, – puiki proga pasipuošti, paeksperimentuoti stiliumi ir atrodyti ryškiau nei įprastai.

„Gyvename laikais, kai tempas beprotiškai greitas. Dažnas neturi pakankamai laiko pagalvoti apie aprangos derinius ir rengiasi inerciškai. Būtent todėl greitoji mada valdo pasaulį, – portalui LRT.lt sako žinomas vyras. – Esu tikras, kad skirtingu metu transliuojame skirtingą žinutę, apranga prie to prisideda. Natūralu, kad pavyzdžiui, ryškios spalvos traukia dėmesį, o šįvakar aš to dėmesio noriu. Todėl ir pasipuošiau ryškiau.“

K. Rimdžius sako, kad kiekvienas transliuodamas savo žinutę, nė nesusimąsto, kad galbūt ką nors įkvepia ir tai netrukus gali tapti tendencija: „Gaunasi užburtas ratas. Juk patys žinomiausi pasaulio mados ženklai, garsiausi dizaineriai įkvėpimo ir tendencijų semiasi iš gatvės stiliaus. Viskas madoje dabar sukasi aplink individualumą, būtent todėl, kai dabar manęs paklausia, kas yra madinga, atsakau, jog lengviau pasakyti, kas nėra madinga.“

Kai dizaineriai savo kolekcijoje derina tai, kas atrodo nesuderinama, galime nebijoti daryti klaidas – iš jų, anot K. Rimdžiaus, mes visi mokomės. „Geriau daryti klaidas, bet eksperimentuoti, negu visą gyvenimą rengtis pilku golfu ir juodomis kelnėmis“, – patikina jis.

O mados fotografė R. Mickevičiūtė ryškiai mėgsta atrodyti kasdien. Tai ir saviraiška, ir būdas pakelti nuotaiką. „Taip smagiau gyventi. Juk gyvenimas trumpas, tad kodėl nesipuošti? Svarbiausia turėti noro ir laiko“, – šypsosi žinoma moteris.

Ilgą laiką dirbusi mados redaktore žurnale, vėliau ėmusi fotografuoti madą moteris pasakoja, kad jos darbas glaudžiai susijęs su vaizdu, estetika, tad natūralu, kad jos veikla daro įtaką ir jos aprangai. „Kai nuolat tenka paruošti žmones, kad jie estetiškai atrodytų kadre, pastebi, jog visas tavo gyvenimas taip pat ima dėliotis estetiškai. Ir namai, ir spinta. Akis taip įpranta ir kitaip nesinori“, – portalui LRT.lt sako ji.

Mados industrijoje besisukanti R. Mickevičiūtė sako, kad domisi ir naujausiomis tendencijomis, dalvauja Lietuvos ir užsienio kūrėjų kolekcijų pristatymuose, vyksta į mados savaites, socialiniuose tinkluose seka įvairius tinklaraštininkus. „Veikiausiai kasdien bent valandą skiriu mados naujienoms“, – tvirtina žinoma fotografė.

Nepaisant to, kad nuolat seka mados naujienas ir pamato daugybę gražiausių bei įdomiausių daiktų, ji vis dėlto stengiasi išlikti atsakinga vartotoja, kuri nepameta galvos ir nepuola pirkti kiekvieno į akį kritusio drabužio ar aksesuaro.

„Jei įsigyji daiktą, kurio nedėvi, tai nereiškia, kad reikia jį paprasčiausiai išmesti. Drabužius galima parduoti internete, atiduoti ar paaukoti. Yra nemažai centrų, teikiančių pagalbą nepasiturintiems. Aš pati niekada nesu išmetusi nė vieno daikto ar drabužio. Visuomet randu jam naują savininką. Manau, kad jei visi taip elgtumėmės, pasaulį terštume kur kas mažiau.“, – sako R. Mickevičiūtė.

Be to, jos teigimu, tikrai neturėtume kiekvieną sezoną prisipirkti daugybės drabužių, skirtinguose deriniuose net ir seni drabužiai atrodo naujai. Ji pati džiaugiasi, kad jos spintoje jau dvidešimt metų yra sijonas, kurį mielai nešioja – tereikia fantazijos ir jis vis kitaip „suskamba“ skirtinguose aprangos ansambliuose.

Kai vieni renkasi spalvas, dizainerė Diana Paukštytė renkasi juodą. Tačiau ji visuomet rengiasi ryškiai bei išskirtinai. „Mano kūryboje taip pat daug juodos, skiriasi tik formos, faktūros, siluetai, detalės. Kadangi dabar mano spintoje daugiausia mano pačios kurtų drabužių, tai ir mano asmeninis stilius toks – juodas, tačiau traukiantis akį“, – portalui LRT.lt sako žinoma dizainerė.

Būtent žaidimas audiniais, detalėmis ir formomis, pasak kūrėjos, gali net ir patį juodžiausią ar blankiausią drabužį paversti ryškiu ir įdomiu.

Tiesa, Diana pasakoja dėl neaiškių priežasčių savo sukurtų drabužių nenešiojusi. Reikėjo laiko, kad prisijaukintų savo kūrybą, tačiau dabar labai jais džiaugiasi: „Mano kurti drabužiai patogūs, gerai su jais jaučiuosi. Juk iš tiesų, kiekvieną drabužį kuriu taip, tarsi jis būtų skirtas man. Jei jie patinka man, vadinasi jie patinka ir kitiems.“

Beje, ji sako nekurianti madingų drabužių, ji stengiasi sukurti įdomius drabužius, tokius, kokius norisi dėvėti ir po kelių metų ar net dešimtmečio. O savitumas niekada neišeina iš mados.

„Mados infekcijos“ nepraleido ir Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Jurijus. Anot jo, panašūs renginiai – puiki galimybė praplėsti akiratį, pamatyti ką nors naujo ir įdomaus bei patobulinti savo stilių. Kaip jis pasakoja portalui LRT.lt, mada ir stilius jam labiausiai įdomūs dėl jo darbo, kasdieniame gyvenime jis renkasi paprastumą.

„Galima sakyti, kad būtent paprastumas ir yra esminis mano kasdienio stiliaus principas, tačiau puikiai suprantu, kad tai ne visada gerai atrodo scenoje. Todėl prieš pasirodymus pasikliaunu stilistų ar mano vadyba besirūpinančios Neringos Zeleniūtės patarimais. Ji žino, ką daro, o aš ja visiškai pasitikiu“, – sako Jurijus.

Būtent N. Zeleniūtė ir žinoma stilistė Olga Filatova-Kontrimienė rūpinasi Jurijaus „euroviziniu“ stiliumi. „Olga taip pat labai pasitikiu. Beje, turiu jos prekės ženklo džinsus. Kadangi šiais esu labai patenkintas, tikiu, jog ir „Eurovizijoje“ atrodysiu puikiai“, – šypsosi atlikėjas.

Nors pora vardinių džinsų jam labai patinka, paprastai jis sakosi prekės ženklų nesivaikantis. Eidamas į parduotuves jis visada aiškiai žino, ko nori, tad ilgai neužtrunka. „Jei man drabužis patiko, man nesvarbu, ar tai žinomo prekės ženklo daiktas, ar ne. Aš nesu pernelyg išrankus“, – patikina Jurijus.

Antrosios festivalio „Mados infekcija“ svečių stiliaus viražai – nuotraukų galerijoje.