Veidai

2015.06.01 13:50

Kazachstano sostinės gatves per klaidą apsodino kanapėmis

lrytas.lt2015.06.01 13:50

Astanos taryba pradėjo tyrimą dėl to, kas atsakingas už tūkstančius kanapių, kuriomis per klaidą buvo apsodintos miesto aikštės, praneša „The Independent“.

Astanos taryba pradėjo tyrimą dėl to, kas atsakingas už tūkstančius kanapių, kuriomis per klaidą buvo apsodintos miesto aikštės, praneša „The Independent“.

Kazachstano sostinės gyventojas užfiksavo nuotraukas, kuriose žaliuoja augalai, labai primenantys marihuanai auginamas kanapes.

Didžiausia kanapių dalis auga Auezovo ir Džangeldinos gatvių sankryžoje, tačiau taip pat pastebėti ir prie centrinėje miesto aikštėje pastatytos Gyvenimo medžio skulptūros.

Vietos gyventojas Mihailas Malorodas „Yahoo News“ sakė, kad negalėjo patikėti savo akimis, kai pamatė šių augalų eiles.

Miesto lankytojo nuotr.

„Ėjau gatve, kai pamačiau žaliuojančius augalus prie sankryžos. Iš pradžių dar spėjau pagalvoti, kokios dailios gėlių klombos“, – pasakojo praeivis.

Miesto taryba pradėjo tyrimą ir ketina apklausti apželdinimo tarnybos „Zelenstroj“ vadovus, kurie atsakingi už Astanos miesto puošybą gėlėmis.

„Tyrimas pradėtas. Jeigu tai tikrai yra kanapės, kaip teigiama socialiniuose tinkluose, mes jas pašalinsime. Mes kol kas nenustatėme, kas ten auga, tačiau atliekame testus.

Kazachstano klimatas yra idealus kanapių auginimui. Vyriausybė aktyviai užsiima laukinių augalų naikinimu. Kanapės ypač paplitusios Ču slėnyje, kurio plotas prilygsta Prancūzijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt