Veidai

2019.04.13 13:57

Brolis Evaldas Darulis: bėgdamas su abitu, turbūt atsidurčiau dėmesio centre

Jis mėgsta keliauti, bėgioti maratonus, klausytis roko vinilinėse plokštelėse, o savo nuotykių akimirkomis dalijasi socialiniame tinkle. Taip stereotipus apie daugelio klaidingai įsivaizduojamą dvasininko gyvenimą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ griauna Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas brolis Evaldas Darulis.

„Tikriausiai esu ne vienintelis brolis, naudojantis „Instagramą“ ar kitas programėles. Mane įrenginiuose nemažai religinių programėlių, manau, tai labai patogu, – pasakoja brolis E. Darulis. – kelionėse labai praverčia įvairios programėlės, kuriose – įvairios maldos, Biblijos frazės ir pan.

Be to, naudojantis įvairiais socialiniais tinklais galima surasti bendraminčių visuose pasaulio kraštuose, man ypač patinka bendrauti su sportuojančiais žmonėmis. Seku kitų dvasininkų, taip pat ir popiežiaus paskyras.“

Jei manote, kad dvasinininkai klausosi tik bažnytinės muzikos, labai klystate. Brolis Evaldas mėgsta klasiką, džiazą, bliuzą, roką o kartais net ir aštuoniasdešimtųjų metų muzikos kūrinius.

Jis prisipažino, kad prieš atvykdamas į laidą „Labas rytas, Lietuva“ klausėsi vinilinės plokštelės su Ennio Moriccone kurtais filmų garso takeliais. „Kartais atrodo, kad tam tikro stiliaus muzika ne man, tačiau vinile viskas skamba kitaip“, – sako jis.

Brolis Evaldas ne tik mėgsta klausytis muzikos, bet ir pats groja. „Geriau sekasi groti akustine ar bosine gitara. Taip pat savo malonumui groju kitais instrumentais, kuriems nereikia ypatingos klausos, o užtenka mokėti techniką: būgneliai, dambrelis, fleita“, – vardija dvasininkas.

Beje, mieste galite jį išvysti ne su abitu, o su sportine apranga – jis mėgsta bėgioti, dalyvauja įvairiuose maratonuose.

„Vilties bėgime galvojau bėgti ir su abitu, tačiau tai ne itin patogu, o aš turiu tokią ydą – noriu visada viską padaryti kiek įmanoma geriau, pasiekti geresnių rezultatų.

Abitui pasiūti sunaudojama apie šešis metrus medžiagos, tiek tikrai nepadėtų bėgti geriau. Žinoma, bėgdamas su abitu tikriausiai atsidurčiau dėmesio centre“, – šypsosi brolis Evaldas.

Jis pasakoja, kad bėgioja kelis kartus per savaitę, o jei ruošiasi varžyboms, sportinę aprangą traukia kasdien. Treniruotės metu jis nubėga apie dešimt kilometrų. Brolis pasakoja, kad yra ir daugiau brolių, kurie aktyviai bėgioja, drauge netgi vyko į varžybas Ispanijoje.

Dvasininkai, taip pat turi mėnesį atostogų, tad jo atostogų kryptys dažniausiai driekiasi ten, kur vyksta bėgimo varžybos. „Tačiau mėgstu ilsėtis ir Lietuvoje. Išvykstu į kokį nors mišką ir pabūnu. Tai padeda atgauti jėgas, jau ir garšva auga, ir pienės, ir šalpusniai, ir miškinis česnakas. Manau, kad tai naudinga kiekvienam.Taip galima prisirinkti vitaminų iš gamtos. Beje, ir pinigų neišleidžiant“, – pasakoja brolis E. Darulis.

Visas pokalbis su broliu Evaldu Daruliu – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 23 min. 10 sek.).

Labas rytas, Lietuva I dalis