Naujienų srautas

Veidai2019.04.13 07:00

Jurgita Jurkutė-Širvaitė apie laisvę ir lengvumą dirbant kartu su Giedriumi Savicku

LRT televizijos laidos „Dvi kartos“ vedėjų tandemas – Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Giedrius Savickas, žiūrovų ypač mėgstamas. Jų laisvumas, kur pokštus keičia rimti pokalbiai, nepalieka abejingų. „Viduje jaučiu, kad šiame projekte abu mėgaujamės tuo, ką darome“, – sako Jurgita.

Palankiai susidėliojo žvaigždės

Jurgita su Giedriumi susipažino tuomet, kai viename lietuviškame seriale vaidino įsimylėjėlių porą. Nors abu LRT televizijoje yra vedę ne vieną pramoginį projektą, tačiau kaip vedėjai susitiko laidoje „Dvi kartos“ ir iš karto pavergė žiūrovų širdis.

Jurgita džiaugiasi, kad jų tandemas yra mėgstamas žiūrovų.

„Kiekvienam smagu, kai tau sako, kad gerai dirbi savo darbą. Būtent tai yra motyvacija ir įkvėpimas“, – portalui LRT.lt sakė laidų vedėja.

Ji prasitarė, kad su kolega iš anksto paruoštu scenarijumi nesivadovauja, o tiesiog susitinka prieš pat laidos filmavimą ir pasiderina laidos pradžią. Taip, anot Jurgitos jie elgiasi dėl to, kad būtų lengvesnis išėjimas į eterį. Laidų vedėjos tvirtinimu, ji su Giedriumi buvo sutarę, kad laidą ves be kortelių rankose.

„Man tai lyg atgyvena. Norisi artimesnio kontakto su žiūrovu, esančiu anapus ekrano, kad mūsų neskirtų jokia kortelė. Labai smagu, kai būni čia ir dabar, o ne įsikibusi į kažką“, – atviravo pašnekovė.

Į klausimą, kur yra jų tandemo sėkmės paslaptis, Jurgita atsakė, kad tai lemia daug dalykų. Ne paskutinėje vietoje yra ir tai, kad jie abu dirba pagal specialybę.

„Šiame projekte tikriausiai mums palankiai išsidėliojo žvaigždės. Giedrius yra vienas geriausių savo kartos aktorių, o aš turiu didelę patirtį televizijoje. Manau, kad ta vidinė laisvė būnant scenoje, kada žinai, ką darai, kas tu esi ir kodėl tu čia, ir leidžia jaustis laisvam. O žiūrovai tai jaučia“, – mąstė pašnekovė.

Anot Jurgitos, laisvė, kurią ji su Giedriumi transliuoja vesdami laidą kartu, ateina tik po ilgų treniruočių.

„Taip yra su viskuo gyvenime. Jeigu tu nori būti sveikas fiziškai, turi lavinti vienus dalykus, jeigu nori būti daug pasiekęs emociniu lygmeniu – kitus dalykus. Tam, kad gerai dirbtum savo darbą, turi treniruotis. Mudu treniruočių esame turėję pakankamai. Viduje jaučiu, kad šiame projekte abu mėgaujamės tuo, ką darome. Tai yra labai gerai, nes žmonėms reikia lengvumo. O mūsų lengvumas yra nuoširdus, momentais gilus ir įvairus“, – tikino laidos „Dvi kartos“ vedėja.

Gerai jaučiasi ir su partneriu, ir viena

Moteris ne kartą yra sakiusi, kad didelę patirtį televizijoje sukaupė dirbama duetu su šviesaus atminimo aktoriumi, laidų vedėju Vytautu Šapranausku, kurį vadina pagrindiniu savo mokytoju.

„Teatre man pasisekė vaidinti pas didį Lietuvos režisierių Eimuntą Nekrošių, o televizijoje buvau mokinė to, kuris tuo laiku buvo geriausias. Džiaugiuosi, kad turėjau pakankamai gabumų įsisavinti gaunamas žinias, jas perimti, adaptuoti sau ir vėliau taikyti“, – sakė pašnekovė.

Jurgita, kaip ir Giedrius, yra ne tik televizijos veidai, bet ir teatro pasaulio atstovai. Tačiau, pasak jos, geras aktorius nebūtinai bus geras laidų vedėjas ir atvirkščiai.

„Aš apjungiu visas savo patirtis. Teatras turi visai kitokią specifiką, ten emociją reikia perduoti kitaip, o televizijos laidų vedėjas „dirba“ su kameromis kaip kine. Viskas yra labai arti, todėl negalima perspausti, pervaidinti, nes tai iš karto pasimato“, – pabrėžė pašnekovė.

Jurgitos paklausėme, kada ji geriau jaučiasi vesdama renginį ar laidą – viena ar su partneriu. Anot jos, tai priklauso nuo to, kas yra šalia esantis žmogus.

„Kiekvieną kartą yra skirtingai. Aš galiu dirbti ir viena. Tam reikia susikoncentruoti vienaip, o kai dirbu su partneriu – kitaip. Tuomet svarbi partnerystė, svarbu girdėti tai, ką sako tavo partneris. Jis nebūtinai pasakys taip, kaip parašyta scenarijuje. Taip dažniausia ir nutinka, kai dirbi su tikru improvizacijos meistru, – šypsosi laidų vedėja.

Pasak Jurgitos, ji niekuomet neatsisako vesti renginio dėl partnerio ir jai nebaisu būti poroje nei su naujokais, nei su patyrusiais.

„Man įdomu pabandyti, nes tai yra patirtis, kurioje irgi randu atsakymų sau. Iš kiekvieno partnerio mokausi. Smalsumas ir noras mokytis mane visada praturtina“, – tikino pašnekovė.

Ji atskleidė, kad žavisi G. Savicko erudicija, vidinio turinio gausa, kuri „šaudo“ į kairę ir į dešinę, bei greita reakcija.

„Kartais jo klausiu, kaip tavo smegenys taip greitai dirba? Aš manau, kad tai yra talentas“, – negailėjo nuoširdžių žodžių savo partneriui.

Pramogos nėra blogai

Pirmieji kartai, kai Jurgita prieš kamerą stojo kaip laidos vedėja, buvo maždaug prieš dešimt metų. Anot jos, tuomet kamerų ji visai nebijojusi. Prie jų buvo įpratusi, kadangi nuo 15 metų dirbo modeliu. Tuomet pašnekovė susidūrė su visai kitais iššūkiais, susijusiais su scenos kalba, minties perdavimu.

Nors dabar ji turi didelę patirtį televizijoje, tačiau neslepia, kad ir dabar prieš laidos filmavimą jaudinasi ir galvoja, kaip sudėlioti mintis, perduoti temą, kurią reikia.

„Aš tikrai jaudinuosi, nes mes stojame prieš auditoriją. Jaudulys yra iki tol, kol neišeini ir nepradedi laidos. Jeigu pradžioje viskas pavyksta – jis labai greitai atlėgsta“, – tikino Jurgita.

Laidos „Dvi kartos“ vedėja sakė, kad kai tik gali pasižiūri įrašą, nes iš to mokosi, ką galėtų pakeisti ir daryti geriau. Anot pašnekovės, ji į viską žiūri objektyviai, o savęs graužimo etapą sako jau seniai praėjusi.

Jurgita gražių žodžių negaili nei esamam projektui „Dvi kartos“, kuris žiūrovams dovanoja gerų emocijų ir pamąstymų, nei prieš tai buvusiam „Du balsai – viena širdis“. Pastarasis, jos manymu, turėjo dar daugiau prasmės, nes vienijo šeimas ir artimus žmones. 

„Nemanau, kad pramoga yra blogai. Tamsos ir liūdesio pas mus ir taip apstu. Jeigu mes žiūrovui galime suteikti pozityvią terapiją, tai yra didelė prasmė. Viskas priklauso nuo to, kaip tu pats žiūri į tai, ką darai. Jeigu aš galvosiu, kad tai tiesiog blizgantis saldainio popieriukas, tai taip ir bus. Aš manau, kad mes žmonėms atnešame šypseną, džiaugsmą ir gerą emociją“, – kalbėjo pašnekovė.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą