Naujienų srautas

Veidai2015.05.25 10:32

Švedija džiūgauja dėl pergalės Eurovizijoje

BNS 2015.05.25 10:32

Švedijos popmuzikos gerbėjai sekmadienį šventė savo šalies šeštąją pergalę Eurovizijos dainų konkurse, reikšdami nacionalinį pasididžiavimą ir sveikindami sugrįžusį nugalėtoją Mansą Zelmerlową kitą dieną po populiaraus Europos muzikos šou.

Švedijos popmuzikos gerbėjai sekmadienį šventė savo šalies šeštąją pergalę Eurovizijos dainų konkurse, reikšdami nacionalinį pasididžiavimą ir sveikindami sugrįžusį nugalėtoją Mansą Zelmerlową kitą dieną po populiaraus Europos muzikos šou.

Apsigobęs Švedijos vėliava ir laikydamas savo prizą 28 metų M. Zelmerlowas buvo pasitiktas daugybės džiūgaujančių gerbėjų Stokholmo oro uoste.

„Jis mano didžiausias dievaitis, idealus žentas! Jis itin talentingas ir profesionalus. Kai sužinojau, kad jis grįžta šiandien, atskubėjau čionai“, – atlikėją pasitikusi moteris entuziastingai sakė Švedijos televizijai SVT.

Įžengęs į atvykstančių keleivių terminalą, Eurovizijos nugalėtojas bendravo su susirinkusiais, fotografavosi, glėbesčiavosi, dalino autografus, pozavo vietos fotografams.

„Mane užplūdo emocijos. Lėktuve visi pradėjo dainuoti „Heroes“, – M. Zelmerlowas sakė Švedijos žiniasklaidai.

„Dabar tenoriu nugriūti ant savo sofos, valgyti picą ir žaisti su savo šunimi“, – prisipažino dainininkas.

Stokholme 25 metų Kalle neslėpė džiaugsmo dėl M. Zelmerlowo pergalės.

„Tai labai gera naujiena Švedijai. Mums sekasi muzikoje, o ta daina išties gera“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Tuo metu 23 metų Josefine pasinaudojo proga išreikšti pasididžiavimą.

„Štai kas nutinka, kai esame geriausi. Mes dažnai laimime!“ – sakė mergina.

M. Zelmerlowas anksčiau dukart nesėkmingai siekė atstovauti Švedijai Eurovizijoje. Jo atkaklumą tėvynainiai vertino labai palankiai.

Netgi premjeras pasveikino su šeštadienio vakarą iškovota pergale, kuri buvo pasiekta praėjus 41 metams po to, kai švedų grupė ABBA laimėjo Euroviziją su savo klasikiniu hitu „Waterloo“.

„Sveikinimai, Mansai! Fantastiškas pasirodymas. Dabar esi visos Švedijos didvyris! Ateinančiais metais pasveikinsime čia visą Europą. Gerai atšvęskit – paskambinsiu jums pirmadienį ir pasveikinsiu“, – premjeras Stefanas Lofvenas rašė savo „Facebook“ paskyroje.

Praėjus trejiems metams po Eurovizijos Švedijos pietiniame Malmės mieste, Švedija vėl turės ruoštis priimti tūkstančius šio šou gerbėjų ateinančiais metais.

Šalies žiniasklaida M. Zelmerlowo pergalei skyrė didžiulį dėmesį, o populiariausias šalies dienraštis „Aftonbladet“ nugalėtojo nuotrauką išspausdino savo pirmajame puslapyje.

Dienraštis „Expressen“ vadino M. Zelmerlową didvyriu.

„Švenčiame Manso (pergalę) ir pradedame ruoštis naujai Eurovizijai“, – sakė SVT direktorė Hanna Stjarne.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi