Veidai

2019.04.12 19:43

„Mados infekcija“ prasidėjo: stilius karaliauja ne tik ant podiumo

Šūkiu „Mes nekuriame šiukšlių“ sostinėje prasidėjo 21-oji „Mados infekcija“. Festivalio nepraleido madai neabejingi vilniečiai bei sostinės svečiai, kurie stengėsi nenusileisti podiumu žengiantiems modeliams bei išsiskirti originalesniais deriniais. Renginio nepraleido gausus būrys žinomų šalies žmonių.

Festivalio šūkis pirmiausia atsispindi renginio programoje – podiumas skirtas tik grynuoliams. „Konkurso „Injekcija“ nugalėtojai – ne vienadieniai talentai. Galimybę gauna tik gabiausi – tie, kurie tikrai eis toliau, – pabrėžia Sandra Straukaitė. – „Pasauliui nereikia dar vienų kelnių dėl kelnių – iš 80 bilijonų kasmet pagaminamų drabužių didžioji dalis labai greit atsiduria sąvartynuose. Drabužis turi skleisti žinią, būti originalus. Iš karto turi matytis, kad tai – dizainerio darbas. Mes už idėjinę švarą be pašalinių trikdžių. Šiandien ir rytoj.“

Organizatorių teigimu, 2018-aisiais buvo pažadinta mados industrijos, kaip vienos taršiausių pramonės šakų, sąžinė. Sparčiai didėjantis visuomenės susirūpinimas ir sąmoningas aktyvumas, siekiant pakeisti liūdnas ateities prognozes dėl visuotinės taršos ir klimato kaitos, verčia susimąstyti kiekvieną.

Taigi ir „Mados infekcija“ šiemet įkvėpimo semiasi iš pasaulinių aktualijų – stiprėjantis nerimas dėl visuotinės taršos kelia sparnus tvarios ir etiškos mados idėjoms.

„Pagaliau nepamatuotas perteklius, beprasmis išteklių švaistymas ir vienkartinis grožis tapo prasto tono ženklu.

Todėl gera, kad vis daugiau jaunimo sąmoningai orientuojasi į kokybę, ne kiekybę – tai šiemet atsispindi visoje festivalio koncepcijoje, nuo kūrybinių iki buitinių sprendimų. Ant podiumo išvysite tuos, kurių idėjos – ne vienadienės, stilius – individualus, minčių kryptis – ateitis“, – pasakoja S. Straukaitė.

Mados entuziastai turėtų nepraleisti šeštadienį, balandžio 13-ąją, 12 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje vyksiančio viešo renginio. Čia mados makro tendencijų analitikė ir tyrėja Victoria Dias skaitys paskaitą „Ateities tarpdisciplininės tendencijos“. Anglų kalba vyksianti paskaita – nemokama ir atvira visiems, besidomintiems mada. 

Victoria atskleis, kokios idėjos formuos mados rinką 2020-aisiais, papasakos, kuo kvėpuos gyvenimo būdo industrijos, ir išduos, kaip keisis mados vartojimo įpročiai. Victoria Dias yra gerai žinoma mados prekės ženklų ir jų įvaizdžio ekspertė, konsultuojanti Lietuvoje ir pasaulyje.

Mados gerbėjams per dvi dienas gali išvysti 16 kolekcijų, kartu su lietuviais savo kūrybą pristatys svečiai iš Italijos, Danijos ir Latvijos. 21-oji „Mados infekcija“ Šiuolaikinio meno centre – balandžio 12-13 dienomis.