Veidai

2015.09.24 11:17

Antras „Eurovizijos“ pusfinalis: susipažinkite, su kuo susirungs Monika ir Vaidas

Ketvirtadienio vakarą žiūrovus prie ekranų kvies ne tik besišypsantys ir visiems gerai pažįstami lietuvių veidai, bet ir įspūdingi kitų šalių pasirodymai „Eurovizijos“ konkurse. Kas laukia Monikos ir Vaido antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje?

Ketvirtadienio vakarą žiūrovus prie ekranų kvies ne tik besišypsantys ir visiems gerai pažįstami lietuvių veidai, bet ir įspūdingi kitų šalių pasirodymai „Eurovizijos“ konkurse. Kas laukia Monikos ir Vaido antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje? 

Viena iš rimčiausių šalių konkurenčių – Švedija, jos atstovai Eurovizijoje triumfavo jau penkis kartus, o šiemet turi realius šansus iškovoti ir šeštąją pergalę. Švedijos atstovas Mans Zelmerlow kol kas neapleidžia lyderio pozicijos lažybų bendrovių lentelėse.

28 metų muzikantas pristatys jau daugeliui Europos klausytojų žinomą dainą „Heroes“. Kūrinys kelis mėnesius skamba ne tik Švedijos, bet ir Lietuvos radijo stočių eteryje. 

Rimtai nusiteikę į antrąjį pusfinalį atkeliauja ir kiti skandinavai – duetas iš Norvegijos Kjetil Morland ir  Debrah Scarlett. Kaip ir Lietuvos atstovai, šie atlikėjai jėgas suvienijo specialiai šių metų „Eurovizijos“ konkursui.

Dainininkai vienas kito nepažinojo, kol jų nesuvedė lemtingas kūrinys „A Monster Like Me“. Duetą beveik galima vadinti tarptautiniu: D. Scarlett didžiąją dalį savo gyvenimo praleido Šveicarijoje, o K. Morland – Anglijoje. Galbūt tai ir atnešė sėkmę šiems atlikėjams. 

Kita ryški antrojo pusfinalio žvaigždė – Latvijos atstovė Aminata. Elektroninės muzikos gerbėjų širdis pavergęs kūrinys „Love Injected“ – šiek tiek nutolęs nuo tradicinio eurovizinių dainų formato, tačiau būtent tai ir patraukė žiūrovų bei komisijos dėmesį Latvijos nacionalinėje atrankoje.

Egzotiškos išvaizdos atlikėja jau ketvirtadienio vakarą bandys pavergti „Eurovizijos“ žiūrovus savo charizma ir unikaliu balso tembru. 

Daugiausiai pergalių konkurso istorijoje pelniusi Airija šiemet į konkursą Vienoje delegavo 17 metę Molly Sterling su daina „Playing with numbers“ .

Mergina muzikos subtilybių mokosi savarankiškai, taip pat laisvalaikiu aktyviai sportuoja ir užsiima kikboksu, taigi į konkursą atvyksta išties kovingai nusiteikusi. 

San Marino atstovai – Anita Simoncini ir Michele Perniola bandys pavergti europiečių širdis su daina „Chain of Lights“. Patys atlikėjai teigia, kad ši daina jiems tobulai tinka.

Tai – daina apie viltį, kurios turi neprarasti viso pasaulio gyventojai. Anita ir Michele yra jauniausias duetas visos „Eurovizijos“ istorijoje. Kartu sudėjus šiems jaunuoliams vos 32 metai. 

Kitas antro pusfinalio dalyvis gali pasidžiaugti didele patirtimi scenoje. Juodkalnijai didžiojoje Europos scenoje šiemet atstovaus Nenad Knežević Knez, kuris savo solinę karjerą pradėjo dar 1992 metais.

Atlikėjas ketvirtadienio vakarą pasirodys su daina „Adio“. Ji sukurta garsaus serbų kompozitoriaus Željko Joksimovic.

Maltos atstovė Amber – tikra nacionalinių „Eurovizijos“ atrankų veteranė. Mergina jau penkerius metus bandė iškovoti galimybę atstovauti savo šaliai ir šiais metais jai nusišypsojo laimė.

Atlikėja džiaugiasi kūriniu „Warrior“, kuris parašytas būtent jai ir suteiks galimybę pademonstruoti vokalinius sugebėjimus. 23 metų mergina yra priklausoma nuo socialinių tinklų, taigi konkurentais pradėjo domėtis jau iš anksto. 

Portugalė Leonor Andrade gimtąja kalba atliks dainą  „Ha Um Mar Que Nos Separa“. Mergina jau ilgai svajojo tapti šio didingo renginio dalimi, todėl neslepia džiaugsmo ir tikisi sužavėti muzikos gerbėjus visoje Europoje.

Balsingoji dvidešimtmetė Portugalijoje taip pat siekia ir aktorės karjeros, neseniai pasirodė seriale „Agua de Mar“. 

Šiemet konkurse kaip niekad gausus būrys duetų. Vieni iš jų – Čekijos atstovai Marta Jandova ir Vaclav Noid Barta. Marta garsi dainininkė ne tik gimtojoje Čekijoje, bet ir Vokietijoje, kurioje gyvena jau daugiau nei 20 metų.

Duetas tikisi sulaukti gausaus vokiečių palaikymo. O į visos Europos moterų širdis bandys pasibelsti Vaclav. Šis vyras ne tik atlieka muziką, bet ir pats ją kuria, taip pat yra televizijos ir kino aktorius. 

Auksinis berniukas iš Izraelio Nadav Guedj pasirodys didžiojoje scenoje su daina „Golden boy“. Vos 16 metų sulaukęs vaikinas jau gali džiaugtis gavęs galimybę atstovauti savo šaliai didžiausiame Europos dainų konkurse.

Hip hop ir R&B stiliaus gerbėjus sužavės Nadav, kuris scenoje sujungia europietiškus ir rytietiškus ritmus. 

„Vilko valanda“ greičiausiai visiems lietuviams asocijuojasi su Andriaus Tapino kūryba, tačiau būtent taip vadinasi ir Azerbaidžano atstovo Elnur Huseynov atliekamas kūrinys.

Šiuolaikiška mistinė baladė „Hour of the Wolf“ užima vieną iš aukščiausių pozicijų išankstinių spėjimų lentelėse. Šis azerbaidžanietis bandys užkariauti „Eurovizijos“ žiūrovų širdis jau antrą kartą. Pirmasis jo bandymas buvo 2008 metais su daina „Day After Day“.

Pozityviomis išankstinėmis prognozėmis gali pasidžiaugti ir Islandijos atstovė Maria Olafs. Maria nuo 2007 metų pradėjo savo, kaip aktorės, karjerą, visuose didžiuosiuose teatruose gimtojoje šalyje.

Bendradarbiaudama su dainų kūrėjais iš „StopWaitGo“ mergina publikai pristatė dainą „Unbroken“. Tai – pirmoji Marios autorinė kūryba girdima viešai, todėl šis pasirodymas jai labai svarbus.

Šveicarijos atstovė Melanie Rene savo aistrą muzikai atrado būdama vos septynerių ir nuo to laiko nebeapleido šio talento. 2010 metais mergina išvyko mokytis į šiuolaikinės muzikos akademiją Jungtinėje Karalystėje.

Būtent ten ir gimė daina „Time to Shine“, su kuria atlikėja klausytojus ragina siekti užsibrėžto tikslo. „Juk kiekvienas galime nuversti kalnus jei tik labai to norėsime“, – teigia Melanie. 

John Karayiannis jau prieš 10 metų užsibrėžė tikslą, kad vieną dieną jis atstovaus Kiprui „Eurovizijos“ konkurse. Pagaliau jo svajonė išsipildė. Didžiausiais savo įkvėpėjais vaikinas laiko Ed Sheeran ir John Mayer, tačiau jis domisi ne tik muzika.

John yra kompiuterinių žaidimų entuziastas. Būtent taip jis atsipalaiduoja ir besiruošdamas didžiajam pasirodymui. Vienos publikai jis pristatys kūrinį „Stronger Every Minute“.

Maraaya – Marjetka ir Raay, duetas šių metų konkurse atstovaujantis Slovėniją su daina „Here For You“. Indie pop atlikėjai scenoje turi išskirtinį talismaną – studijines ausines, su kuriomis Marjetka neišsiskiria ir būdama ant scenos.

Tai padeda atlikėjai atsipalaiduoti ir žengti į sceną susikaupus taip pat, kaip įrašinėjant dainą. Ausinės jau tapo šio dueto skiriamuoju ženklu. 

Lenkijai šių metų konkurse atstovauja Monika Kuszynska. Mergina, kaip pati teigia, į „Euroviziją“ eina statyti „tolerancijos tilto“. Po nelaimingo auto įvykio 2006 metais Monika buvo paralyžiuota, tačiau tai jos nesustabdė.

Po 6 metų aktyvios reabilitacijos Monika sugrįžo prie savo didžiosios gyvenimo aistros – dainavimo. Socialiai aktyvi mergina 2013 metais Lenkijos prezidento buvo apdovanota Auksiniu kryžiumi.  

Didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje ji pasirodys su kūriniu apie toleranciją, viltį ir meilę „In The Name Of Love“.