Naujienų srautas

Veidai2015.05.20 09:48

V. Baumila įvertino pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio rezultatus

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt 2015.05.20 09:48

Antradienio vakarą Vienoje surengtą pirmąjį „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį Lietuvos dainininkai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė stebėjo viešbučio, kuriame gyvena, restorane. Balsavimo rezultatai, nulėmę, kurios šalys žengė į finalą, jiems atnešė ir staigmenų.

Antradienio vakarą Vienoje surengtą pirmąjį „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį Lietuvos dainininkai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė stebėjo viešbučio, kuriame gyvena, restorane. Balsavimo rezultatai, nulėmę, kurios šalys žengė į finalą, jiems atnešė ir staigmenų.

Vienos „Stadthalle“ arenoje surengto pusfinalio rezultatai lėmė, kad į finalą pateko Armėnijos, Belgijos, Graikijos, Estijos, Serbijos, Vengrijos, Rusijos, Albanijos, Rumunijos, Gruzijos dainininkai.

„Eurovizija“ baigėsi Moldovos, Olandijos, Suomijos, Makedonijos, Baltarusijos ir Danijos dainininkams.

„Nustebino, kad į finalą nepateko danai ir olandai. Bet labai nudžiugau, kad pateko belgas Loicas Nottetas. Gražus, skoningas pasirodymas. Dar patiko rumunų daina.

Žinoma, buvo keletas atlikėjų, kurie per mano spektrą į finalą niekaip negalėtų patekti. Dainos gal ir geros, bet jų balsai šiandien neveikė taip, kaip turėtų“, – sakė V. Baumila.

Dainininkui pasirodė, kad antrajame pusfinalyje, kurį gegužės 21-ąją pradės lietuvių duetas, skambės kiek stipresni kūriniai.

„Bet šiaip įspūdis geras – gražus apšvietimas, vaizdas, dekoracijos, projekcijos. Austrai žino, kaip reikia dirbti, atlikėjus parodyti įvairiais kampais“, – svarstė V. Baumila.

Ar pirmajame pusfinalyje jis jau išgirdo dainą, kuri galėtų laimėti „Euroviziją“?

„Rusijos atlikėja Polina Gagarina stipriai atrodo. Pati dainininkė savimi labai pasitiki, bet tuo pačiu – ir tiesiog angeliškų bruožų. Kūrinys puikus, tikrai galėtų Rusijai sugrąžinti metų „eurovizinės“ dainos titulą“, – sakė V. Baumila.

Beje, nors pernai Danijoje dėl savo šalies politikos Ukrainos atžvilgiu rusų atlikėjos dvynės Tolmačiovos buvo nušvilptos, šįmet Vienoje P. Gagarina buvo pasitikta plojimais.

V. Baumilos nenustebino, kad į finalą pateko estai Stigas Rasta ir Elina Born – jie laikomi vienais konkurso favoritų.

Tačiau tai, kad į finalą nepateko suomių pankai su proto negalia „Pertti Kurikan Nimipäivät“, Vaido nuomone, nulėmė 50 procentų rezultatų lemiančios komisijos balsavimas.

„Suomiams Europa gal dar nėra pasiruošusi. Man jie „faini“, jų pasirodymas – džiuginantis ir linksmas“, – kalbėjo Lietuvos „eurovizininkas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą