Veidai

2015.09.08 13:45

Paaiškėjo, kas keliauja į „Eurovizijos“ finalą

LRT.lt2015.09.08 13:45

Antradienio vakarą visus Europos muzikos gerbėjus prie ekranų sukvietė 60-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas. Pirmajame pusfinalyje paaiškėjo, kad į finalą pateko Albanija, Armėnija, Rusija, Rumunija,Vengrija, Graikija, Estija, Gruzija, Serbija ir Belgija.  

Antradienio vakarą visus Europos muzikos gerbėjus prie ekranų sukvietė 60-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas. Pirmajame pusfinalyje paaiškėjo, kad į finalą pateko Albanija, Armėnija, Rusija, Rumunija,Vengrija, Graikija, Estija, Gruzija, Serbija ir Belgija.

Pusfinalio nugalėtojus rinko ne tik žiūrovai prie televizijos ekranų, bet ir muzikos profesionalų komisija. Kiekvienos šalies penkių narių komisija dalyvius vertino stebėdami generalinės repeticijos įrašą. Susumavus komisijos bei žiūrovų balsus ir paaiškėjo pusfinalio rezultatai. Balsuoti antradienio vakarą galėjo 16 pusfinalyje dalyvaujančių šalių bei pirmą kartą pasirodanti Australija, Ispanija ir Prancūzija. Lietuva balsuos ketvirtadienį, antrojo pusfinalio metu, bei šeštadienį, per konkurso finalą.  

Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį vedė moterų trio: TV laidų vedėja, rašytoja ir aktorė Arabella Kiesbauer, TV laidų vedėja ir aktorė Mirjam Weichselbraun, radijo ir TV laidų vedėja Alice Tumler.

Tiesioginė transliacija iš Vienos per LRT Televiziją prasidėjo 22 valandą. Pirmajame pusfinalyje varžėsi 16 šalių, 10 jų pateko į konkurso finalą. Iškilmingą konkurso atidarymo ceremoniją pradėjo praėjusiųjų metų laimėtoja Conchita Wurst su kūriniu „Rise Like A Phoenix“.

Pirmieji dalyviai scenoje – Moldovos atstovai. Šaliai šiemet atstovauja ukrainiečių kilmės 22-ejų Eduardas Romanyuta. Jo daina„I Want Your Love“ skirta merginai, kurią pamilo Moldovoje. Kūrinys puikiai atspindi šių metų „Eurovizijos“ temą – statome tiltus. kūrinys stato tiltą tarp Moldovos ir Ukrainos. 

Armėnijos atstovai – šešių dainininkų grupė „Genealogy“. Grupę sudarė Armėnijos nacionalinis transliuotojas. Jų kūrinys „Face the shadow“ – himnas taikai, vienybei bei meilei. Grupę sudaro po vieną armėną iš Europos, Amerikos, Azijos, Afrikos, Australijos ir, žinoma, Armėnijos. Taigi kūrinys taip pat stato tiltus tarp visų žemynų. 

Loicas Nottetas – Belgijos atstovas. „Rhythm Inside“, atlikėjo teigimu, jo pasirodymas išsiskiria dainininkų judesiais, ypatinga, globalia dainos atmosfera, šokiui užvedančiu ritmu. Dainininkas save vadina užkietėjusiu australų dainininkės Sia`os gerbėju, tai buvo matyti ir iš eurovizinio pasirodymo. 

Nyderlandai į didžiausią Europos muzikos konkursą šiemet siunčia Trijntje Oosterhuis su kūriniu „Walk Along“. Tai viena populiariausių šalies vokalisčių, mėgstanti įvairius muzikos stilius. Moteris scena dalinosi su tokiomis žvaigždėmis kaip Andrea Bocellis, Herbie Hancockas ir Lionelis Richie.

Trumpiausia daina „Eurovizijos“ istorijoje – Suomių grupės „Pertti Kurikan Nimipaivat“ pasirodymas. Tai Suomijoje susikūrusi „punk“ stiliaus grupė, kurios nariai turi proto negalią.

Maria Elena Kyriakou – Graikijos viltis šių metų konkurse. 2006-aisiais moteris baigė graikų literatūrą, dirbo dėstytoja. Visgi praėjusiais metais nusprendė grįžti į muziką, kurią apleido dar vaikystėje. Ir ne be reikalo, nes netrukus laimėjo televizijos projekte „Graikijos balsas“. Iki šiol dainininkė praleidžia nemažai laiko su vaikais Kipre, kur verčiasi privačiomis pamokomis. 

Šių metų Estijos atstovai – Elina Born ir Stigas Rasta. Stigas Eliną užtiko atsitiktinai, pamatęs „Youtube“ jos vaizdo klipą, kuriame Elina dainavo Christinos Aguileros dainą. Elina tebuvo moksleivė ir jai prireikė kelių dienų sukaupti drąsą atsakyti į žinomo kompozitoriaus laišką, kuris šiuo metu „atsakingas“ už bene visas populiariausias Estijos dainas. 

Austrijoje gyvenantis Makedonijos atstovas Danielis Kajmakoskis buvo vienas pirmųjų paskelbtų šių metų „Eurovizijos“ dalyvių. Jis –  dainininkas, kompozitorius, muzikantas. Nuo šešerių D. Kajmakoskis gyvena Vienoje, kur iš Makedonijos persikėlė su šeima. Pasak atlikėjo, „Eurovizija“ jam visuomet buvo nuostabus renginys, sujungiantis žmones ir parodantis tautų įvairovę. 

Be galingo balso, papirkusio publiką nacionalinėje Serbijos atrankoje, Bojana Stamenova turi dar vieną ginklą – puikų humoro jausmą. „Moku megzti ir šeimininkauti, bet laikykitės – mano balsas nuneš jums stogą“, – sako Serbijos atstovė. Bojana gimė 1986-aisiais, dainuoja nuo septynerių. Išgarsėjo prieš kelerius metus TV projekte „Serbijos talentas“. Mėgsta keliauti. Norėtų aplankyti Prancūziją – dėl meno ir maisto, Airiją – dėl nuostabių kraštovaizdžių ir alaus, Ameriką – dėl bliuzo, baikerių, Čikagos, miuziklų. 

Vengrijos atstovė Boggie pasaulyje žinoma buv dar iki „Eurovizijos“. Jos dainos „Nouveau Parfum“ vaizdo klipas internete surinko 30 mln. peržiūrų, o debiutinis albumas užėmė 3 vietą  „Billboard“ džiazo albumų sąraše. Boggie – savo dainų muzikos ir žodžių autorė. Muzikuodama jungia įvarius stilius – nuo pop, džiazo iki kantri ir klasikos. 

Į jubiliejinę 60-ąją „Euroviziją“ Baltarusija siunčia duetą – Uzarį ir Maimuną, kurį vienija meilė literatūros kūriniui „Žiedų valdovas“ ir jo ekranizacijai. Maimuna  turi baltarusiško ir afrikietiško kraujo. Dviejų vaikų mama Maimuna – pirmasis Baltarusijos smuikas. Pop dainininkas ir kompozitorius Uzaris  „Eurovizijoje“ jau dalyvavo 2011-aisiais kaip pritariantysis vokalas.

Polina Gagarina – viena ryškiausių šiandienos Rusijos šou verslo žvaigždžių. Sėkmė jai prognozuojama ir „Eurovizijos“ atrankoje. Rusijos atstovė pristato kūrinį „A Million Voices“. Melodinga ir šiek tiek primenanti tarptautinių organizacijų himnus daina sulaukė daug simpatijų ne tik nacionalinės atrankos metu, Rusijos atstovės klipas turi daugiausiai peržiūrų oficialiame „Eurovizijos“ kanale „Youtube“. Ji – dainininkė, aktorė, kompozitorė, daugelio Rusijos muzikos apdovanojimų laureatė.

Danų grupė „Anti Social Media“ įkvėpimo semiasi iš grupės „The Beatles“ ir kitos praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio muzikos. Danijos nacionalinę atranką matė per 2 mln. žiūrovų, o jauni vaikinai atrankoje pavergė žiūrovų širdis, nors dalyvavo daug žinomų atlikėjų. Grupė susikūrė vos keli mėnesiai iki atrankos. Vaikinams – po 19 metų. Jaunuoliai prisipažįsta, kad, nepaisant pavadinimo, patys yra aktyvūs socialinių tinklų vartotojai.

Albanijos atstovė Elhaida Dani žinoma ne tik tėvynėje, bet ir Italijoje. Dainininkė aktyviai koncertuoja, leidžia muzikos albumus. 22-iejų albanė dainuoja nuo ketverių, groja fortepijonu. 2009 m. laimėjo talentų šou „Žvaigždžių akademija“. Yra dalyvavusi ne viename konkurse Albanijoje ir užsienyje, laimėjo apdovanojimus Juodkalnijoje ir Bulgarijoje. E. Dani – adrenalino fanatikė, dievinanti konkursus. Pasak atlikėjos, siekiant laimėti ima gamintis adrenalinas, o tai jai leidžia pasirodyti geriau.

Rumunijai atstovauja garsi poproko grupė „Voltaj“. Ji gyvuoja jau daugiau kaip du dešimtmečius. Nacionalinę atranką grupė laimėjo su daina apie vaikus, paliktus emigravusių tėvų. „Voltaj“ yra koncertavę Moldovoje, Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje, Airijoje. Grupė kasmet surengia apie šimtą koncertų.

Gruzija į konkursą šiemet išsiuntė nacionalinę atranką įtikinamai laimėjusią Nina Sublatti su savo kūrybos daina „Warrior“ („Karys“). Gruzijos atstovė – žinoma manekenė, dirbusi su garsiausiais šalies dizaineriais ir fotografais, televizijos projektų dalyvė ir nugalėtoja. Ji koncertavo su keliomis muzikos grupėmis, Gruzijos valstybiniu simfoniniu orkestru. Dainininkė mėgsta tatuiruotes, jų turi net aštuonias.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.