Veidai

2015.09.08 13:45

Kanų kino festivalis užtrenkė duris moterims be aukštakulnių

ELTA2015.09.08 13:45

Grupelei moterų uždrausta dalyvauti filmo „Carol“ premjeroje Kanuose, nes jos nedėvėjo aukštakulnių batelių.

Grupelei moterų uždrausta dalyvauti filmo „Carol“ premjeroje Kanuose, nes jos nedėvėjo aukštakulnių batelių.

Šiemet Kanų kino festivalis nustebino pasaulį netikėčiausiais draudimais. Vienas jų – asmenukių darymas ant raudonojo kilimo. Kitas sukėlė triukšmą interneto platybėse, kai į filmo „Carol“ premjerą nebuvo įleistos moterys be aukštakulnių, skelbia „Independent“.

„Screendaily“ pranešė, kad nedidelei grupelei moterų, kurioms buvo apie 50 metų, uždrausta dalyvauti filmo premjeroje, kadangi jos buvo be aukštakulnių.

Moterų įtūžį dar labiau pakurstė faktas, kad filmas „Carol“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka aktorė Keit Blanšet (Cate Blanchett), yra būtent apie dailiosios lyties atstoves ir jų kovą su socialinėmis normomis visuomenėje. Be to, anksčiau nemažai kritikos strėlių sulaukęs Kanų kino festivalis šiemet daugiau dėmesio skiria moterims. Šių metų festivalyje režisierė Agnes Varda (Agnes Varda) taps pirmąja moterimi, kuriai bus įteikta garbės „Auksinė palmės šakelė“.

Tinklalapis „Screendaily“ praneša, kad festivalio organizatoriai atsisakė komentuoti šį nemalonų nutikimą, tačiau pakartojo, kad ant raudonojo kilimo visoms moterims privaloma dėvėti aukštakulnius.

Sekmadienio naktį nutikęs incidentas sukėlė masinį pasipiktinimą socialiniame tinkle „Twitter“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.