Veidai

2013.01.12 10:58

Katinas, kurio murkimas gali apkurtinti

LRT.lt2013.01.12 10:58

Britė nustatė, kad jos katinas Merlinas murkia taip garsiai, kad jo skleidžiamas 100 decibelų garsas prilygsta liūto riaumojimui. 

Britė nustatė, kad jos katinas Merlinas murkia taip garsiai, kad jo skleidžiamas 100 decibelų garsas prilygsta liūto riaumojimui.

Naminės katės, net ir ypač smarkiai murkdamos, dažniausiai neviršija 25 decibelų. Tačiau Merlino 100 decibelų siekiantis murkimas yra toks pat triukšmingas kaip traktorius, pneumatinis grąžtas, vaikų pilna klasė ar automobilio signalas, girdimas už 8 metrų.

Katino savininkė Tracy Westwood, gyvenanti Devone, Didžiojoje Britanijoje, teigia, kad jis gali pasiekti ir 105 decibelus, tačiau jau 100 decibelų pakaktų, kad Merlinas būtų tituluotas triukšmingiausiu pasaulio katinu.

Dabartinis rekordas priklauso katinui Smokey iš Pitsfordo, Northamptone, kurio murkimas siekia 92 decibelus.

Merlino šeimininkė Tracy tvirtina, kad augintinis visuomet murkė labai garsiai.

„Manau, dabar jau prie to pripratau. Tačiau kai kalbu telefonu, žmonės manęs dažnai klausia, kas per triukšmas sklinda fone. O tai tiesiog Merlinas“, – pasakojo ji.

Perskaičiusi apie Smokey, Tracy nusprendė išmatuoti įspūdintą Merlino murkimą.

„Išmatavome, kad Merlinas pasiekia 100 decibelų, tačiau žinome, kad jis dar triukšmingesnis ir gali pasiekti net 105 decibelus“, – tvirtino moteris.

Specialistai įspėja, kad stipresnis nei 90–95 decibelų garsas gali sukelti kurtumą. Tai galėtų paaiškinti, kodėl Tracy šuo apkurto.

„Galbūt Merlinas primurkė jam iki kurtumo“, – sako ji.

„Guinnesso“ pasaulio rekordų knyga paragino Tracy ir jos šeimą internetu kreiptis dėl titulo.

Tracy nebus sunku rekordų fiksuotojams pateikti įrodymų, mat Merlinas murkia visą dieną. „Jis murkia kai prabunda. Jis murkia, kai yra alkanas“, – pasakojo moteris. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt