Naujienų srautas

Veidai2019.04.11 17:35

Naglis Bierancas pristato knygą: ji skirta visiems, kurie moka skaityti

LRT.lt 2019.04.11 17:35

Vienas ryškiausių šių laikų nuomonės formuotojų Naglis Bierancas pristatė savo pirmąją knygą „Ateities žmogaus fenomenas: kaip neknisti sau proto ir džiaugtis gyvenimu“. Ją jis parašė kartu su psichologu ir filosofu Tomu Lagūnavičiumi.

„Gavęs pasiūlymą parašyti knygą, supratau, kad idėja faina ir man patinka. Jos kūrimo metu turėjau pats atsakyti į klausimus, apie kuriuos anksčiau net nepagalvodavau. Knyga skirta visiems, kurie moka skaityti. Ji neprivalo visiems patikti“, – juokiasi N. Bierancas, pozityvios energijos festivalyje „Siemens“ arenoje skaitęs pranešimą apie „Laisvę būti savimi“.

Knygoje N. Bierancas pasakoja apie savo kasdienį gyvenimo supratimą, jo vertę, veiksmus, kurių pagalba realizuoja savo planus. Svarbiausia, pasak leidėjų, jis atskleidžia savo sėkmės paslaptis, kurias visi gali išbandyti realizuodami savo gyvenime.

„Pasiūlęs Nagliui parašyti knygą, žinojau, kad ji bus atvira, be jokių pagražinimų ar dirbtinumo – tokia, koks yra pats Naglis. Galima sakyti, kad knyga viršijo net mano lūkesčius. Naglis parodė savo veidą, kurio dažnai nematome jo „Instagram“ paskyroje. O didžiausiu iššūkiu redaktoriams tapo keiksmai, kuriuos palikome knygoje“, – intriguoja Alfas Ivanauskas, knygą išleidusių „Virtuvės mitų griovėjų“ idėjinis lyderis.

Pasak jo, galvojantys, kad N. Bierancui dar per anksti rašyti knygą, klysta.

„Ši knyga nėra biografinė, o ir knygai rašyti nėra nustatyto geriausio laiko. Mūsų išleista knyga gali įkvėpti, pažadinti žmones nebijoti ieškoti ir atrasti savęs. Tokiems žmonėms Naglis tikrai turi, ką pasakyti“, – pabrėžia A. Ivanauskas.

Knygoje kalbama apie tai, kokiu žmogus tampa ir kokiu gali tapti, kaip jis gali atskleisti save, realizuoti savo tikslus. Pristatomas naujas ateities žmogaus tipas – postmatricinis, kuris nesirenka gyvenimo scenarijų, o gyvena juos visus. Naglio pasakojimus ir mintis analizuoja socialinių mokslų daktaras T. Lagūnavičius, pateikdamas savo įžvalgas.

„Knyga skirta žmogui, norinčiam keisti savo gyvenimą, norinčiam pačiam atsakyti už savo likimą. Nesutinku su teiginiu, kad plaukti pasroviui yra lengviausia. Dažniausiai plaukdamas pasroviui vis į kažką atsitrenki. Tave gali nublokšti ar net išmesti į krantą.

Guli kaip žuvis ir blaškaisi, paskui nurimsti ir nieko nenori. Ši knyga – ne apie tai. Postmatricinis žmogus gali keistis, jis turi daug asmenybių, neapsiriboja vienintelio savo „aš“ kūrimu, o kuria daugybę „aš“, – apie knygos esmę pasakoja jos bendraautorius T. Lagūnavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi