Veidai

2019.04.14 07:00

LRT seriale vaidinanti atlikėja Paula apie pirmą kartą filmavimo aikštelėje ir paauglystę be maišto

„Buvo laikotarpis, kai labai nesutariau su tėvais, bet savęs maištinga paaugle nepavadinčiau“, – portalui LRT.lt sako naujame LRT interneto seriale „Bloga mergaitė“ pagrindinį vaidmenį atliekanti dainininkė Paula Valentaitė. Tai pirmoji „Eurovizijoje“ išgarsėjusios, o paskui kuriam laikui iš viešumos dingusios atlikėjos aktorinė patirtis.

– Kaip reagavai sulaukusi pasiūlymo vaidinti seriale?

– Atsirado galimybė vaidinti seriale ir, žinoma, iš karto sutikau. Niekada anksčiau niekur nesu vaidinusi, išskyrus mėgėjišką teatro būrelį. Galbūt iš to gavau pagrindus, drąsos. Tačiau filmavimo aikštelėje man viskas buvo nauja – neįsivaizdavau, kaip viskas vyksta, kaip filmuojama, kokia bus komanda. Norėjau pabandyti išmėginti save, o be to, man tokie dalykai sukelia daug džiaugsmo.

– Kokia buvo tavo pirmoji diena filmavimo aikštelėje?

– Pirmą dieną labai jaudinausi. Esu dėkinga režisieriams, kurie viską sudėliojo taip, kad pirmąją dieną turėjau sceną su aktore Larisa Kalpokaite, kuri – be galo patyrusi aktorė. Stebint ją gali iš karto mokytis, dėl to džiaugiuosi, kad seriale vaidina patys geriausi Lietuvos aktoriai, nes jie labai talentingi. Žiūrėjau, kaip Larisa dirba su scenarijais, kaip pati vietoje viską keičia, kokia jos energija.

Prie serialo dirba nerealūs režisieriai, kurie suprato, kaip prie manęs prieiti – buvo labai rūpestingi ir dėmesingi. Iš pradžių buvo dalykų, kurių nesugebėjau padaryti, o jie patarė ir nuramino. Nors labai pavargau, pirmą dieną dėl jų dirbti buvo lengva. Net negalvojau, kad vaidyba taip išsekina – turi būti piktas, o po minutės – džiaugtis arba verkti. Bet dėl to įdomu savyje ieškoti tų emocijų, jas ištraukti ir stiprinti.

Vaidinu penkiolikmetę Kotryną – tikrai komplikuotą vaiką. Kotryna išdarinėja daug kvailysčių, nuolat priverčia kitus dėl jos sukti galvą. Manau, kad už tai, kokia yra Kotryna, atsakingi jos tėvai, kurie ją nuolat palieka ir ji yra vieniša. Jos išdaigos – noras gauti dėmesio. Serialas taip pat kalba apie santykius – vaikų santykius su tėvais ir atvirkščiai, žmonos ir vyro santykius. Kadangi jau teko matyti kelias serijas, man jis pasirodė labai įdomus ir įtraukiantis. Tikiuosi, kad taip pat atrodys ir žiūrovams.

– Ar Kotrynoje pastebi kažkokių savo pačios bruožų? Jūs – panašios?

– Aš ir Kotryna – labai skirtingos. Bet būtent dėl to man patiko kurti jos personažą – tokį maištingą, neklausantį aplinkinių. Mano paauglystė buvo kiek kitokia. Kai man buvo 16 metų, sudalyvavau „Eurovizijos“ atrankoje ir mane užklupo dėmesys. Faktas, kad kartais su tuo labai sunkiai tvarkydavausi. Buvo toks laikotarpis, kai labai nesutariau su savo tėvais – visiškai nesupratome vieni kitų ir kas atsitiko.

Bet šis laikotarpis praėjo ir ėmiau labai gailėtis, kad buvau tokia, nes pykčiai neatneša nieko gero. Visi praeiname vienokią ar kitokią paauglystę – aš irgi ją turėjau, bet tikrai savęs maištininke nepavadinčiau. Buvau paklusni mergaitė, o dabar, kai suaugau, einu savo keliu. Gyvenime visuomet darau tai, ką noriu, jei tai nekenkia kitiems. O Kotryna kartais blogus dalykus daro tyčia, nors širdyje ji – geras ir protingas vaikas.

– Filmavimo aikštelę galima pavadinti savotiška scena. Kuo tau skiriasi ta scena, ant kurios dainuoji ir ta, kurioje teko vaidinti?

– Vaidyba, dainavimas ir buvimas scenoje – ir labai panašu, ir skiriasi. Scenoje aš irgi labai dažnai būnu personažas, tačiau per daug nuo savęs nenutolstu. Pati kuriu muziką, ji eina iš manęs, o Kotrynos personažas irgi ėjo iš mano vidaus, todėl galima sakyti, kad Kotryna yra lygu Paulai.

Muzika visada buvo mano prigimtyje ir visada svajojau, kad būsiu scenoje, kursiu muziką sau ir kitiems. Bet apie vaidybą niekada negalvojau. Tikriausiai dėl to, kad jau turėjau patirties scenoje, man buvo žymiai lengviau susitvarkyti ir filmavimo aikštelėje, nes žinojau, kaip suvaldyti jaudulį, kaip perteikti emocijas ir kaip būti drąsiai. Besifilmuojant negalėjau sakyti, kad kažko dabar daryti nenoriu – teko susiimti ir drąsiai vykdyti visas užduotis.

– Sakoma, kad geras aktorius tas, kuris nebijo prieš kitus atrodyti kvailai arba kitaip, nei įprastai. Sutinki su tuo?

– Taip, Kotryna ne tik elgiasi, bet ir atrodo visai kitaip nei aš. Pavyzdžiui, man tikrai svarbus makiažas, juo šiek tiek domiuosi, o ji – beveik visai nepasidažiusi. Žinoma, ir pati stengiuosi gyvenime atrodyti natūraliai, scenoje taip pat. Tiesiog seriale nebuvo išryškinti tie bruožai, kuriuos kasdien įprastai paryškinu pati.

Bet tai normalu – vaidinu vaiką, o mano mintys visai kitokios. Ji labai vaikiška, jos požiūris į gyvenimą yra lengvabūdiškas. Jai atrodo, kad ji viską lengvai gaus, viskas pavyks. Aš į gyvenimą jau žiūriu kitaip.

– Jau matei kelias serialo serijas. Koks jausmas matyti save vaidinančią kitą žmogų ekrane?

– Buvo labai keista. Man atrodė, kad ten tikrai ne aš – dėl to, kaip kalbu, kaip atrodau. Vis tiek džiaugiuosi, nes Kotryna sugebėjo atkreipti dėmesį. Džiaugiuosi, kad matosi kažkoks rezultatas, bet noriu, kad jį įvertintų kiti – pačiai tai daryti sunku.

– Tuo metu, kai filmavaisi, dar ruošeisi ir tebesiruoši 12 klasės egzaminams, kuri muziką, lankeisi užsienio šalyse, tapai vairuotoja. Kaip sekėsi viską suderinti? Jokia veikla nenukentėjo?

– Keista, bet ne. Esu 12 klasėje, labai džiaugiuosi savo rezultatais. Mokausi eksternu, nes dabar jau niekaip nesugebėčiau suderinti visų veiklų. Įrašinėjau albumą, keliavau dėl jo po pasaulį – tai atima daug laiko ir jėgų. Muzika man yra svarbiausias dalykas, o kurti studijoje – pats nuostabiausias jausmas. Tada laiko neskaičiuoju visai.

Kažkada galvojau, kaip man viską pavyksta suspėti, bet galbūt taip yra dėl to, kad į viską žiūriu kaip į pramogą. Matau savo veiklas kaip smagų laiko leidimo būdą. Nei muzika, nei vaidinimas seriale man neatrodo kaip darbas. Aš džiaugiuosi, kad galiu keltis 6 ar 7 valandą ryto ir važiuoti į filmavimo aikštelę, būti ten iki vakaro, praleisti laiką su puikia komanda, vaidinti personažą, kuris man kelia iššūkius. Man patinka save išbandyti.

Kadangi jau žinau, koks bus mano gyvenimo kelias, mokyklą man tiesiog norisi atsakingai ir gerai pabaigti. Dėl vairavimo – labai norėjau visur spėti, todėl lankiau vairavimo pamokas ir pavyko išlaikyti egzaminus.

– Ruošiesi pirmajam soliniam koncertui – koks jis bus?

– Tai bus pirmas mano solinis koncertas ir jį darome ne šiaip sau. Svarbi proga – išleidžiu savo pirmąjį mini albumą „Body Talk“. Šis koncertas bus kitoks ir todėl, kad dainuosiu su grupe. Jau dabar labai intensyviai ruošiamės. Smagu, nes anksčiau net tokių repeticijų neturėdavau, kuriose visuomet grotų gyvi būgnai, gitara ir kiti instrumentai. Visada buvau už tokią muziką – kurioje gyva grupė, gyvas vokalas.

Labai laukiu šio koncerto, nes jis vyks jaukioje aplinkoje, apsilankyti galės nedaug žmonių, bet jie visi bus labai arti manęs. Visi galėsime kartu dainuoti ir pajausti muziką, atsipalaiduoti. Man šis įvykis labai svarbus.

– Tavo gyvenime – daug svarbių įvykių. Jautiesi laiminga?

– Labai vertinu tai, ką turiu ir kiekvieną dieną stengiuosi dėkoti visatai, kad man taip pasisekė. Visada norėjau, kad mano gyvenimas būtų smagus ir įdomus, kad man netrūktų iššūkių ir dabar jų turiu. Bet su tuo ateina ir akimirkos, kai būna labai sunku.

Neslėpsiu, kartais norisi tiesiog išsiverkti – atrodo, kad nieko nesugebu, niekas nepavyksta. Bet pervargusi paverkiu ir pasidaro lengviau, o paskui vėl matau šviesias spalvas ir suprantu, kad tai, ką darau, man labai patinka. Esu dėkinga, kad galiu ir dainuoti, ir kurti muziką, ir vaidinti, ir džiaugtis gyvenimu.

Man išskirtinai pasisekė, bet tam, kad ir toliau galėčiau būti tokia laiminga, reikia įdėti daug darbo. Jei tik ilgiau pasėdėsi sudėjęs rankas – būsi užmirštas. Ir pati ilgai buvau tyloje, bet visą laiką kūriau, o dabar grįžtu parodyti, kokia galinga kartais yra trumpa tyla.

Serialas apie Z kartą „Bloga mergaitė“ – portale LRT.lt nuo balandžio 15 dienos.