Veidai

2015.09.08 13:45

J. Deppo šunyčiai po komiško kivirčo dėl karantino rengiasi skristi namo

BNS 2015.09.08 13:45

Johnny Deppo augintiniai Pistol ir Boo po painaus ir vietomis komiško ginčo dėl jų karantino penktadienį turėtų būti išskraidinti iš Australijos ir tokiu būdu išvengti užmigdymo.

Johnny Deppo augintiniai Pistol ir Boo po painaus ir vietomis komiško ginčo dėl jų karantino penktadienį turėtų būti išskraidinti iš Australijos ir tokiu būdu išvengti užmigdymo.

Tačiau Australijos žemės ūkio ministras Barnaby Joyce`as, kuris buvo įspėjęs, kad abu Jorkšyro terjerai artimiausiu metu gali būti užmigdyti, pareiškė, kad tokia grėsmė vis dar egzistuoja, jei aktoriui nepavyks parskraidinti jų į Ameriką.

„Buvau informuotas, kad Pistol ir Boo rengiasi privačiu lėktuvu skristi atgal į Ameriką, ir tai man yra geriausia naujiena“, – sakė ministras.

„Suprantama, atliekamas tyrimas dėl to, kaip jie pateko į Australiją“, – pridūrė B. Joyce`as.

„Ponas J. Deppas nusprendė apeiti mūsų šalies įstatymus“, – pažymėjo ministras Australijos visuomeniniam transliuotojui ABC.

Aktoriaus, kuris Kvynslande filmuojasi naujoje kino sagos „Karibų piratai“ dalyje „Karibų piratai. Negyvėliai nekalba“ (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales), laukia oficialus pokalbis su muitinės pareigūnais, atsakingais už gyvūnų karantinavimą, aiškinantis, kaip terjerai buvo įvežti į šalį.

Australijoje galioja griežtos gyvūnų ligų prevencijos ir kontrolės taisyklės, pagal kurias iš Jungtinių Valstijų atskraidinti šunys ir katės mažiausiai 10 dienų turi būti laikomi karantine.

Tačiau J. Deppas, regis, nepaisė šių taisyklių, kai praėjusį mėnesį atskrido į Brisbaną kartu su savo Jorkšyro terjerais ir neinformavo apie juos muitinės pareigūnų.

Sidnėjaus „The Daily Telegraph“ pranešė, kad J. Deppas ir jo draugė, aktorė ir manekenė Amber Heard, kuri viešai šio reikalo nekomentavo, informavo žemės ūkio departamentą, kad penktadienio vakarą išskris kartu su Pistol ir Boo.

Tuo metu B. Joyce`as išsakė susirūpinimą, kad Jungtinės Valstijos taip pat gali neįsileisti terjerų.

Pasak ministro, jam „tikrai neramu“ dėl to, kad šunyčiai gali neturėti tinkamų leidimų sugrįžti į JAV, todėl gali likti „nepiliečiai“.

„Neaišku, ar pažeidęs mūsų įstatymus jis laikysis įstatymų JAV“, – sakė B. Joyce`as.

„Mane neramu, ar Jungtinės Valstijos juos įsileis? Jei ne... ar jie turės kur vykti?“ – sakė ministras, pridūręs, kad tokiu atveju šunyčiams vis dar grės pavojus būti užmigdytiems.

„Žinoma, norėčiau, kad jie nebūtų sunaikinti“, – patikslino B. Joyce`as.

Šurmulys socialinėje žiniasklaidoje

J. Deppui greičiausiai bus skirta bauda už tai, kad pažeidė šalies įstatymus, pagal kuriuos į Australiją iš JAV atskraidinti šunys privalo beveik dvi savaites būti laikomi karantine.

„Negalime daryti išimties Johnny Deppui, – sakė B. Joyce`as. – Griežtus įstatymus turime ne šiaip sau.“

Ketvirtadienį ministro išsakytas reikalavimas, kad Pistol ir Boo „nešdintųsi“ atgal į Holivudą, sukėlė tikrą audrą socialinėje žiniasklaidoje.

Tūkstančiai žmonių tinklalapyje change.org pasirašė peticiją, raginančią išgelbėti gyvūnus, o internete ėmė sparčiai plisti žyma #WarOnTerrier („Karas su terjeru“), ironiškai perfrazuojanti posakį „Karas su teroru“.

Milijardierius parlamentaras Clive`as Palmeris pareiškė, kad dėl B. Joyce`o grasinimų užmigdyti šunis Australija tapo „pasaulio pajuokos objektu“.

B. Joyce`o grasinimai „...tebuvo laiko švaistymas, dėl kurio nukentės Australijos reputacija“, pažymėjo Palmerio jungtinės partijos (PUP) lyderis.

„@Barnaby_Joyce Australijai atsieis tūkstančius darbo vietų ir milijonus dolerių eksporto“, – pridūrė jis.

B. Joyce`as penktadienį pateko į dviejų itin populiarios radijo laidos vedėjų, kurie garsėja įvairiomis provokacijomis, taikiklį ir buvo jų pavadintas „visišku klounu“.

Kyle`as Sandilandsas savo tiesioginėje ryto laidoje, kuri transliuojama per radijo stotį KIIS 106.5., apkaltino B. Joyce`ą bukagalviškumu, kai jų žodinė dvikova peraugo į viešą įžeidinėjimą.

„Atrodote kaip visiškas klounas, kai sakote tam vyrukui nešdintis atgal į Holivudą, nes priešingu atveju mes nužudysime jo šunis“, – sakė K. Sandilandsas.

„Atrodote kaip idiotas. Jums derėjo parinkti kitus žodžius savo pareiškimui. Esate vyriausybės ministras – turėkite bent kiek korektiškumo“, – kalbėjo jis ministrui.