Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

M. Linkytė ir V. Baumila: tikime, kad pateksime į finalą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos atstovai 2015 metų „Eurovizijoje“ – Vaidas Baumila ir Monika Linkytė – pirmadienį LRT surengė paskutinę spaudos konferenciją prieš išvykdami į Vieną. Jos metu atlikėjai įvardino savo šių metų favoritus ir prisipažino, kad tikisi patekti į finalą.

Lietuvos atstovai 2015 metų „Eurovizijoje“ – Vaidas Baumila ir Monika Linkytė – pirmadienį LRT surengė paskutinę spaudos konferenciją prieš išvykdami į Vieną. Jos metu atlikėjai įvardino savo šių metų favoritus ir prisipažino, kad tikisi patekti į finalą.

Žurnalistų juokais paklausti, ar pastatytų 5 tūkst. eurų už tai, kad pateks į finalą, V. Baumila ir M. Linkytė prisipažino, kad statytų. „Na, o jeigu rimtai, tikime, kad pateksime. Ir tai yra svarbiausia“, – atvirai kalbėjo M. Linkytė.

Lietuvos „eurovizininkai” į Austriją išvyksta turėdami Lietuvos rekordą: M. Linkytės suknelę puoš 7 tūkst. rankomis kirptų žiedlapių. Šiuo metu vyksta rekordo registravimo procedūra.

Daug stiprių varžovų

2015 m. „Eurovizijoje“, kaip ir kasmet, dalyvauja daug atlikėjų, kurie pristato stiprių kūrinių. Lietuvos atstovams šiais metais labiausiai patinka Latvijos, Belgijos ir Australijos kūriniai.

„Perklausiau visas dainas, nes labai norėjau susipažinti. Yra tokių favoritų. Labai patinka Belgijos, Latvijos atstovų kūriniai“, – konferencijoje sakė M. Linkytė.

„Australijos atstovo Guy Sebastiano muzika yra artimiausia tam, ko mes klausome Lietuvoje – funko, r'n'b, bliuzas“, – teigia V. Baumila

Visų laikų Lietuvos favoritė – A. Smilgevičiūtė

Nors „Eurovizijos“ dalyviai, paklausti, kokia daina iš visų konkurso laimėtojų jiems labiausiai patinka, dažniausiai renkasi „ABBA“, tačiau M. Linkytė ir V. Baumila išskiria kitus kūrinius.

„Gal todėl, kad neseniai buvau koncerte, man labiausiai patinka Laureen daina. Kai ji ją atliko, sukilo emocijos, prisiminimai, kad labai stipri daina. Kelias dienas po koncerto ji man skambėjo galvoje. Buvo daug gerų dainų, vieną išsirinkti labai sudėtinga“, – sako M. Linkytė

„Man „Olsen Brothers“, taip pat Norvegijos glam rokerių „Wig Wam“ pasirodymas. [...] Švedės Selenos, kažkada atstovavusios Estijai“, – tvirtina V. Baumila.

Paklausti, kuris Lietuvos atstovų pasirodymas jiems labiausiai įsiminė, atlikėjai vieningai išrinko Aistę Smilgevičiūtę. „Ta daina lenkė laiką. Muzikoje naudoti folkloro motyvus atlikėjai pradėjo tik neseniai. V. Smilgevičiūtė buvo tarsi to pradininkė“, – pridūrė V. Baumila.

Antradienį į Austriją išvykstančios delegacijos Vienoje laukia ne tik repeticijos (pirmoji – jau trečiadienį), bet ir turininga kultūrinė programa: koncertas Šionbruno rūmuose, Vienos filharmonijoje, plaukimas garlaiviu Dunojaus upe.

Lietuvos delegaciją už 1,5 mln. eurų sumą draudžia kompanija „Gjensidige“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi