Veidai

2013.01.10 13:55

Ryškių spalvų apranga nebūtinai padaro dviratininkus matomus

LRT.lt2013.01.10 13:55

Tyrimas atskleidė, kad fluorescencinės spalvos apranga ne visada gali užtikrinti dviratininkų ar motociklininkų matomumą, skelbia The Guardian.

Tyrimas atskleidė, kad fluorescencinės spalvos apranga ne visada gali užtikrinti dviratininkų ar motociklininkų matomumą, skelbia The Guardian.

Didžiosios Britanijos Transporto tyrimų laboratorija atliko daugybę tyrimų, siekdami išsiaiškinti, kaip motociklininkai ir dviratininkai gali pagerinti savo matomumą kelyje.

Tyrimo autoriai apžvelgė 12 ankstesnių tyrimų, atliktų 1969 metais. Duomenys rodo, kad fluorescencinių spalvų švarkai padarydavo dviratininkus matomesniais. Tačiau dokumentai pažymi, kad tokia apranga dviratininkus išskiria, kai foninė aplinka yra sąlyginai vienoda, o kai kraštovaizdis yra besikeičiantis, fluorescencinė apranga nebūtinai lemia gerą tokių asmenų matomumą.

2011 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad automobilių vairuotojai greičiau pastebėdavo judančius motociklus ar dviračius, jei jų aprangos spalvos ryškiau skyrėsi nuo aplinkos spalvų. 2012 metais atliktas analizė atskleidė, kad priklausomai nuo kelio ir eismo intensyvumo, matomiausi dviratininkų ir motociklininkų apranga gali būti ir ryškiaspalviai švarkeliai, ir balti arba net juodi drabužiai.

„Rezultatai įdomūs tuo, kad jie tvirtina, jog ryškiaspalviai šviesą atspindintys drabužiai ne visada yra geriausia priemonė, padaranti dviratininkus ar motociklininkus matomesniais kelyje“, – rašoma Transporto tyrimų laboratorijos ataskaitoje.

Tai reiškia, kad žmogus nebūtinai bus matomas, jei vilkės fluorescencinių spalvų drabužius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.