Veidai

2019.04.13 23:17

„Dvi kartos“ tęsia kovą dėl išlikimo: kam teks pasitempti?

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.13 23:17

Projekto „Dvi kartos“ tema šį vakarą – vardai, tad projekto dalyviai pasidalijo istorijomis, kaip gavo savo vardą. Kaip manote, kuriam dalyviui vardą išrinkti padėjo ligoninės seselė, kam vardas padėjo pasirinkti profesiją, o kas su vardu gavo ir angelą sargą?

Šį vakarą dalyviai dainavo ir apie Jūratę bei Kąstytį, ir apie Valerie, ir apie Billy Jean. Nors dainų apie Nijolę taip pat yra, Nijolė Pareigytė ir Aleksandras Ivanauskas-Fara šįkart nutarė dainuoti apie Micką Jaggerį. „Dainuoti apie save neįdomu. Be to, dainos apie Nijolę jau kiek pabodo – kartais paskambinę man draugai nuotaikingai traukia „Sveika, Nijole!“, – šypsosi atlikėja.

Ji džiaugiasi, kad jos pačios vardas yra ganėtinai trumpas ir retai kas jį trumpina, tačiau vaikystėje brolis vis tiek prisigalvodavo visokiausių pravardžių, kaip, pavyzdžiui, Nilka špilka.

„Nors man jau 34-eri, aš tik dabar pradedu priprasti prie savo vardo. Pamenu, anksčiau kai vaikinai prieidavo susipažinti, išgirdę mano vardą sakydavo „Eik eik, nejuokauk“. Tad galbūt ne visada mano vardas man patikdavo“, – prisimena žinoma atlikėja.

Vis dėlto, Nijolei jos vardas labai brangus ir turi jautrią istoriją. „Mano močiutės dukrytė Nijolė mirė. Kai ji sužinojo, kad mano mama taip pat turės dukrytę, močiutė buvo kategoriška – anūkė taip pat turi būti pavadinta šiuo vardu. Kadangi mano tėvai labai nesipriešino, taip ir gavau savo vardą, – pasakoja N. Pareigytė. – Galbūt kažkam atrodo, jog tai blogas ženklas, tačiau aš jaučiu, kad turiu savo angelą sargą, Nijolytę. Be to, Nijolė – lietuvių požemių deivė. Nėra tas vardas toks blogas.“

Šį vakarą drauge su Vaida Genyte atlikęs „Jūratės ir Kąstyčio meilės duetą“, Dainotas Varnas pusiau juokais, pusiau rimtai sako, kad jo vardas nulėmė ir jo profesijos pasirinkimą, juk šis vardas kilęs iš žodžių „daina“ ir „dainius“.

„Vardą man davė tėtis, kuris taip pat yra ganėtinai muzikalus, ir laisvalaikiu muzikuojantis. Galima sakyti, kad mano tėvus suvedė muzika, galbūt todėl savo pirmagimį ir pavadino Dainotu“, – portalui LRT.lt sako atlikėjas.

Vis dėlto, jis prisipažįsta, kad nors ir visuomet mėgo savo vardą, būdamas penktokas, berniukas labai norėjo būti… Arnu.

Dabar atlikėjas patikina, kad didžiuojasi savo vardu ir už jį savo tėvams yra labai dėkingas. Be to, D. Varnas džiaugiasi, kad šis vardas yra ganėtinai retas – ieškodamas duomenų apie tai, kiek žmonių turi tokį patį vardą kaip jo, Dainotas rado vos keletą bendravardžių, su vienu iš jų netgi susidraugavo „Facebooke“.

Žinoma, kartais retas vardas tampa išbandymu – Dainotas juokiasi girdėjęs visokiausių netikėčiausių savo vardo kirčiavimo variantų. O draugai trumpindami vardą jaunuoli vadindavo Dainiumi. „Gaila, man visada labiau patiko Dainotas“, – nusijuokia atlikėjas.

„Beje, nežinau, kaip tiksliai viskas vyko, tačiau 18-ojo gimtadienio proga draugai sumanė padovanoti man vardo dieną. Nežinau, kiek tai oficialu ir rimta, tačiau lapkričio 19 d. – Dainoto vardadienis“, – šypsosi vaikinas iki tol vardadienio neturėjęs.

Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas, kuris į sceną žengė pasiramsčiuodamas lazdele, šiam vakarui pasirinko kūrinį „Šiandien tu man graži“, kuriame minima visa galybė moteriškų vardų.

„Mano tėvai iš pradžių mane norėjo pavadinti ir Martynu, ir Ąžuolu, tačiau pasirinko gydytojos, dirbusios tą pamainą, kai gimiau, pasiūlytą Rapolo vardą. Sakė, kad tokį vardą man parinko todėl, kad buvau labai judrus, spurdėjau muisčiausi ir atrodė, kad vos gimęs noriu išmokti ropoti“, – savo vardo istorija dalijasi R. Meškauskas.

Jis sako, kad savo vardu labai džiaugiasi – tai ganėtinai retas vardas, tad klasėje jis toks vienintelis ir draugams nereikia galvoti pravardžių ar įvairių trumpinių.

Rapolas šį vakar gali džiaugtis ne tik puikiu vardu, bet ir sėkmingu savo ir R. Janušo pasirodymu – komisija jiems skyrė net 40 balų. Tiek pat gavo ir Česlovo Gabalio ir Akvilės Kisielienės duetas bei Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė. Šiek tiek mažiau, po 37 balus gavo Liepa Norkevičienė ir Alana Šport bei Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė. Mažiausiai komisijos balų gavo D.Varnas ir V. Genytė (35) N. Pareigytė ir Aleksandras Ivanauskas-Fara (34).

Daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukė L. Norkevičienė ir A. Šport (1165), antri buvo V. Baumila ir S. Vasilevskytė (797), treti – R. Meškauskas ir R. Janušas.

Kiek mažiaus žiūrovų simpatijų sulaukė Č. Gabalis ir A. Kisielienė (590), V. Genytė ir D. Varnas (477) ir A. Pilvelytė su V. Iljinaite (240). Mažiausiai žiūrovų palaikymo šįkart sulaukė N. Pareigytė ir Aleksandras Ivanauskas-Fara (175). 

Susumavus komisijos balus ir žiūrovų balsus bei pavertus juos konkurso balais paaiškėjo, kas šį vakarą tapo nugalėtojais, o kam reikės pasitempti – kitą savaitę su projektu atsisveikins viena pora. 

Bendra lentelė: 

L. Norkevičienė ir A. Šport – 10

V. Baumila ir S. Vasilevskytė – 10

R. Meškauskas ir R. Janušas – 9

Č. Gabalis ir A. Kisielienė – 8

V. Genytė ir D. Varnas – 7

V. Iljinaitė ir A. Pilvelytė –7

A. Ivanauskas-Fara ir N. Pareigytė – 6

 

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt