Naujienų srautas

Veidai2019.04.10 17:49

Serialo „Sostų karai“ aktorė papasakojo apie ilgai slėptą ligą: galvojau, kad neišgyvensiu

Aktorei atliktos trys smegenų operacijos
LRT.lt 2019.04.10 17:49

Populiariausio HBO serialo „Sostų karai“ aktorė Emilia Clarke ekrane – nepalūžtanti kovotoja. Tačiau realiame gyvenime aktorei teko nemažai išbandymų. Neseniai ji atskleidė ilgai slėptą tiesą apie savo sveikatą. Filmuojantis pirmuose garsiojo serialo sezonuose aktorė patyrė tris sudėtingas operacijas, kai jos galvoje rastos net dvi gyvybei pavojų sukėlusios smegenų aneurizmos.

Aktorė E. Clarke seriale „Sostų karai“ atlieka vieną pagrindinių vaidmenų. Jos personažas – Daenerys Targaryen – bando užkariauti sostą, dėl kurio varžosi dar keli serialo veikėjai.

Straipsnyje, kurį publikavo „The New Yorker“, E. Clarke rašė, kad pirmą kartą blogai pasijuto Londone, vos baigusi filmuotis pirmajame „Sostų karų“ sezone.

„Norėdama sumažinti patiriamą stresą, sportavau su asmeniniu treneriu. Dar persirenginėdama treniruotei pajutau artėjant didelį galvos skausmą ir nuovargį. Vos pradėjusi treniruotę pasijaučiau taip, lyg mano smegenis kažkas veržtų elastiniu bintu. Pasakiau treneriui, kad turiu pailsėti“, – pasakojo aktorė.

Didelėmis pastangomis pasiekusią persirengimo kambarį, E. Clarke ėmė pykinti, o skausmas galvoje vis stiprėjo. „Iš karto supratau, kad mano smegenys pažeistos. Ėmiau judinti rankų ir kojų pirštus – nenorėjau būti paralyžiuota. Net bandžiau mintyse kartoti savo „Sostų karų“ karų eilutes. Netoliese buvusi moteris suprato, kad man kažkas blogai ir iškvietė greitąją“, – pasakojo ji.

Ten gydytojai netruko pasakyti diagnozę – tuomet 24-erių aktorei galvos smegenyse rasta gyvybei pavojinga aneurizma, kuri net trečdaliui pacientų baigiasi mirtimi, o dar nemažai daliai padariniai lieka visam gyvenimui.

E. Clarke buvo atlikta tris valandas trukusi sudėtinga operacija, po kurios net kelias savaites ji praleido ligoninėje, o atsigaudama po operacijos patyrė atminties ir kalbos sunkumų. Be to, jai buvo pranešta, kad galvoje rasta dar viena mažesnė aneurizma, galinti bet kada įtrūkti.

Aktorė atskleidė, kad nerimauti dėl savo sveikatos neturėjo laiko – netrukus turėjo prasidėti antrojo „Sostų karų“ sezono filmavimas. Ji pasakojo, kad viso sezono filmavimo metu nesijautė savimi – buvo itin prastos sveikatos, nuolat jautė silpnumą ir „kiekvieną kiekvienos dienos minutę jautėsi taip, lyg tuoj mirs“.

Nors vėliau ji jėgas atgavo, pabaigusi filmuotis trečiajame serialo sezone, sužinojo, kad atėjo laikas operuoti ir antrąją aneurizmą, nes ši buvo paaugusi.

Tiesa, antroji aktorės operacija nebuvo tokia sėkminga. „Kai pabudau iš operacijos, rėkiau iš skausmo. Operacija nepavyko, mano smegenys kraujavo. Gydytojai pasakė, kad neišgyvensiu, jei jie vėl neoperuos. Šį kartą jiems teko atidaryti mano kaukolę“, – skaudžia patirtimi dalijosi E. Clarke.

Ji tikino, kad sunkiausias buvo reabilitacinis laikotarpis – teko kęsti didelius skausmus, nerimo ir panikos priepuolius, o į renginius ar spaudos konferencijas eidavo tik išgėrusi stiprių nuskausminamųjų.

Tačiau dabar E. Clarke džiaugiasi puikia sveikata, sako, kad jaučiasi apgavusi mirtį ir net ėmėsi labdaringos veiklos – padeda žmonėms, patyrusiems smegenų traumas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi