Veidai

2015.09.08 13:45

Karališkosios šeimos gerbėjai sukilo dėl beždžionėlės vardo

BNS2015.09.08 13:45

Japonijos zoologijos sodas ketvirtadienį pareiškė galbūt parinksiantis kitą vardą neseniai gimusiai beždžionėlei, kurią per viešą balsavimą pasiūlyta pavadinti Charlotte, tačiau vėliau gauta skundų, kad toks žingsnis būtų nepagarbos Britanijos princesei ženklas.

Japonijos zoologijos sodas ketvirtadienį pareiškė galbūt parinksiantis kitą vardą neseniai gimusiai beždžionėlei, kurią per viešą balsavimą pasiūlyta pavadinti Charlotte, tačiau vėliau gauta skundų, kad toks žingsnis būtų nepagarbos Britanijos princesei ženklas.

Takasakio kalno laukinių beždžionių parkas trečiadienį paskelbė, kad Šarlotės vardas buvo populiariausias balsavimo metu, renkant vardą pirmajam šiais metais atvestam makakos jaunikliui.

„Vardas buvo viešai renkamas, o Charlotte tapo populiariausiu pasirinkimu – už jį balsavo 59 iš 853 – po to, kai buvo paskelbtas Britanijos naujagimės princesės vardas, – vienas zoologijos sodo pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP. – Iki (princesės vardo) paskelbimo pirmadienio vakarą už Šarlotės vardą niekas nebalsavo“.

Princo Williamo ir jo žmonos Kate dukra princesė Charlotte Elizabeth Diana gimė praeitą savaitę Londone. Ji tapo jaunesne sesute princui George`ui , kuris kada nors gali paveldėti Britanijos sostą.

„Po to, kai paskelbėme (beždžionėlės) vardą, gauname skambučių ir elektroninių laiškų iš žmonių, kurie skundžiasi, kad tai nemandagu Britanijos žmonių atžvilgiu“ – duoti beždžionei tokį patį vardą kaip karališkosios šeimos narės“, aiškino zoologijos sodo pareigūnas.

„Šį rytą vienas televizijos pranešėjas sakė manantis, kad viskas gerai, bet dauguma pasisako prieš šį sumanymą“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūra „Kyodo News“ nurodė, kad nepatenkintieji klausė, kaip Japonijos žmonės reaguotų, jeigu koks nors Britanijos zoologijos sodas duotų savo augintiniui Japonijos imperatoriškosios šeimos, kuri šalyje yra labai gerbiama, nario vardą.Pietvakariniame Oitos mieste Kiūšiū saloje įsikūręs zoologijos sodas šiuo metu svarsto, kaip pasielgti, sakė jo pareigūnas, pridūręs, kad diskutuojama dėl galimybės pakeisti pasiūlytą vardą.

Princesės Charlotte gimimas sužadino patriotiškų nuotaikų pliūpsnį Britanijoje, kur žiniasklaida ir visuomenė gyrė jai suteiktus vardus, laikydami juos pagarbos ženklu mažylės seneliui princui Charlesui, prosenelei karalienei Elizabeth II (Elzbietai II) ir Williamo velionei motinai princesei Dianai.

Britanijos karališkoji šeima yra labai populiari Japonijoje, kur ypač žavimasi jos narių gebėjimu laisvai bendrauti su visuomene – kitaip negu Japonijos imperatoriškoje šeimoje, liekančioje ištikimai santūrumo tradicijai.

Neseniai įvykęs princo Williamo vizitas Japonijoje buvo iki smulkiausių detalių aprašytas vietos žiniasklaidos, o šalies žmonės žavėjosi nuotraukomis, kuriose Kembridžo kunigaikštis pozavo apsirengęs kaip samurajus.