Naujienų srautas

Veidai2013.01.10 11:05

Trečias kandidatas į Čekijos prezidentus – nuo galvos iki kojų išsitatuiravęs menininkas

ELTA 2013.01.10 11:05

Nuo galvos iki kojų išsitatuiravęs menininkas yra trečias pagal populiarumą kandidatas į Čekijos prezidentus, pranešė AP.

Nuo galvos iki kojų išsitatuiravęs menininkas yra trečias pagal populiarumą kandidatas į Čekijos prezidentus, pranešė AP.

Atrodo, kad nuo galvos iki kojų išsitatuiravęs operos kompozitorius ir tapytojas Vladimiras Franzas yra mažiausiai tikėtinas kandidatas į prezidentus, bet rėmėjų jam netrūksta. Čekijos gyventojai yra nusivylę politikais, kurie, anot jų, nevykdo savo pažadų, todėl palaiko jokiai partijai nepriklausantį V. Franzą.

V. Franzas neturi jokios politinės patirties ir prisipažįsta, kad nelabai nusimano ekonomikoje. Jis teigia nusprendęs dalyvauti sausio 11–12 dienomis vyksiančiuose rinkimuose, nes gerbėjai jo labai prašė savo dalyvavimu šiek tiek sukrėsti rinkimus. Menininkas netikėtai sulaukė tokio didelio palaikymo, kad vienas ekonomikos ekspertas jam nemokamai pasiūlė savo paslaugas, o jo rinkimų štabo darbuotojai – visi savanoriai. Rinkimų kampanijai V. Franzas išleido tik 25 tūkst. rėmėjų suaukotų JAV dolerių ir neiškabino jokių plakatų. Pagrindiniai jo rinkimų kampanijos teiginiai yra kova su kyšininkavimu, švietimo svarba ir tautos moralinis pagrindas.

V. Franzas labai populiarus tarp jaunų rinkėjų. Prognozuojama, kad jis liks trečias su maždaug 11 proc. balsų ir į antrą rinkimų turą nepateks. Vis dėlto jis gali turėti įtakos, nes du pagrindiniai kandidatai varžysis dėl jo rinkėjų palankumo antrame ture. Pagrindiniai kandidatai į Čekijos prezidentus yra buvę premjerai Milosas Zemanas ir Janas Fischeris. Pirmame rinkimų ture jie turėtų gauti atitinkamai apie 25 ir 20 proc. balsų. Iš viso rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai.

Tai bus pirmieji tiesioginiai Čekijos prezidento rinkimai. Anksčiau prezidentą rinkdavo parlamentas, todėl nepriklausomi kandidatai, tokie kaip V. Franzas, negalėdavo dalyvauti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi