Naujienų srautas

Veidai2019.04.09 16:48

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė pripažino kaltę byloje dėl kyšininkavimo JAV koledžuose

BNS 2019.04.09 16:48

JAV aktorė Felicity Huffman ir tuzinas kitų tėvų pirmadienį sutiko padaryti kaltės pripažinimo pareiškimus dėl kyšių davimo siekiant įtaisyti savo atžalas į prestižiškiausias šalies mokyklas.  

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė 56 metų F. Huffman sutiko pripažinti, jog davė 15 tūkst. JAV dolerių (13,3 tūkst. eurų) kyšį, kad jos vyriausia dukra geriau išlaikytų stojamąjį egzaminą į koledžą, rašoma Masačusetso Teisingumo departamento išplatintame pranešime.   

Ne mažiau garsiam F. Huffman vyrui aktoriui Williamui H. Macy kaltinimai nebuvo pareikšti. 

Masačusetso Teisingumo departamentas nurodė, kad dar maždaug tuzinas tėvų, kuriems kartu su F. Huffman buvo pareikšti kaltinimai šioje byloje, taip pat sutiko padaryti kaltės pripažinimo pareiškimus.  

F. Huffman už jai pareikštus kaltinimus teismas galėtų skirti iki 20 metų kalėjimo, tačiau nemanoma, kad bausmė bus tokia griežta.  

Kaltinimai šioje byloje pareikšti ir dar vienai garsiai aktorei – Lori Loughlin, žinomai dėl savo vaidmens komiškame televizijos seriale „Pilna troba“. Tačiau pirmadienį ji kaltės pripažinimo nepadarė. 

F. Huffman ir L. Loughlin yra geriausiai žinomos figūros tarp 50 asmenų, apkaltintų dalyvavus schemoje, skirtoje padėti Amerikos elito atstovams įtaisyti savo vaikus į prestižiškiausius šalies koledžus. Tarp kaltinamųjų taip pat yra kelių didžiųjų advokatų kontorų vadovų bei partnerių. 

Centrine schemos figūra nurodomas stojimo konsultantas Williamas „Rickas“ Singeris, Niuport Biče Kalifornijoje įkūręs kompaniją „Edge College & Career Network“. Anot pareigūnų, jam buvo sumokėti maždaug 25 mln. dolerių (22,2 mln. eurų) koledžų treneriams bei administratoriams papirkti.  

W. Singeris padarė kaltės pripažinimo pareiškimą ir bendradarbiauja su tyrėjais.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi