captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Independence“ sutiktuvės per LRT – jau pirmadienį (programa)

Planuojama, jog spalio 27 d. pro Klaipėdos uosto vartus įplauks Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“. Tai bus istorinė diena Lietuvos valstybei, atversianti naują Lietuvos energetikos puslapį, o šalis užsitikrins alternatyvų dujų tiekimo šaltinį. Laivo sutiktuvėms intensyviai ruošiamasi, o visuomenė turės galimybę išvysti tiesioginę ceremonijos transliaciją.
„Klaipėdos naftos“ nuotr.
„Klaipėdos naftos“ nuotr.

Planuojama, jog spalio 27 d. pro Klaipėdos uosto vartus įplauks Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“. Tai bus istorinė diena Lietuvos valstybei, atversianti naują Lietuvos energetikos puslapį, o šalis užsitikrins alternatyvų dujų tiekimo šaltinį. Laivo sutiktuvėms intensyviai ruošiamasi, o visuomenė turės galimybę išvysti tiesioginę ceremonijos transliaciją.

Spalio 27 d., pirmadienį, per LRT Televiziją:

07:30 val. – iškilmingas „Independence“ sutikimas. Tiesiogiai iš Klaipėdos.

13:50 val. – „Independence“ sutiktuvių ceremonija. Dalyvauja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

21:15 val. – speciali laida „Teisė žinoti“.

„LRT – svarbiausių valstybei įvykių dalyvis ir liudininkas, o šio įvykio svarba neabejoja niekas. Kviečiame stebėti ir klausytis laivo sutiktuvių tiesioginės transliacijos per LRT Televiziją ir LRT Radiją, o vėliau kaip įrašą ją bus galima rasti ir LRT.lt Mediatekoje“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Jei oro sąlygos ir kitos aplinkybės bus palankios, planuojama, jog SGD laivas-saugykla „Independence“ pro uosto vartus įplauks spalio 27 d. apie 8 val. ryto. Miestiečiai ir miesto svečiai, norintys gyvai išvysti laivo kelionę pro uosto vartus ir Kuršių marias, tai galės daryti atvirose uosto erdvėse, pavyzdžiui, kruizinių laivų terminale, Šiauriniame rage ties perkėla arba prie Šiaurinio molo.

Tądien vyks uždara laivo sutikimo ceremonija oficialiems asmenims ir jų delegacijoms iš Lietuvos bei užsienio šalių, partneriams – tiems, kurie savo darbu ir palaikymu prisidėjo prie SGD projekto įgyvendinimo.

Kaip žinia, SGD terminalas yra Kuršių mariose ties Kiaulės Nugara, tad natūralu, jog norintieji išvysti prišvartuotą laivą-saugyklą to padaryti negalės dėl objektyvių priežasčių, tačiau nuo 14 val. vyks tiesioginė renginio transliacija, kurią visuomenei dovanoja oficialus renginio transliuotojas – LRT Televizija. Nacionalinis transliuotojas jau nuo kitos savaitės laidose kalbins ekspertus apie SGD terminalą, jo poreikį ir naudą.

Informacinis renginio partneris taip pat yra portalas DELFI. Šiame naujienų portale jau dabar veikia atskiras puslapis, skirtas pristatyti SGD terminalą ir su juo susijusias naujienas, kurias galite rasti Verslo naujienų skiltyje.

„Kai Rusija bando Europą laikyti ant trumpo energetinio pavadžio, SGD terminalo atvykimas mums yra labai svarbus strateginis ir ekonominis reiškinys. SGD terminalas yra mūsų energetinės nepriklausomybės simbolis, todėl pagrindiniam naujienų portalui DELFI labai malonu prisiliesti prie svarbiausių valstybės gyvenimo žingsnių“, – sako Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, DELFI vyr. redaktorė.

Apie SGD terminalą

Tai pirmasis Baltijos šalyse suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, kurį sudarys SGD laivas-saugykla, krantinė bei dujotiekio atšaka. Terminalas taps alternatyva šiuo metu vieninteliu keliu į Lietuvą vamzdynais importuojamoms dujoms, gaunamoms iš Rusijos. Į terminalą dujos bus tiekiamos laivais-dujovežiais.  

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

2014-10-26 „Independence“ – jau prie Klaipėdos krantų

2014-10-26 SGD terminalo laivas-saugykla „Independence“ jau netoli Klaipėdos

2014-10-24 R. Masiulis: pasiruošėme apsaugoti SGD terminalą

2014-10-23 R. Masiulis: Europa yra labai priklausoma nuo energijos importo

2014-10-23 SGD terminalas: kokia nauda ir kokia atsakomybė?

2014-10-22 „Klaipėdos nafta“: laiku nebaigus dujotiekio, SGD terminalas vis vien veiks

2014-10-22 Kuo SGD laivas reikšmingas Lietuvai?   

2014-10-21 Dujos iš SGD terminalo tekės laikinuoju vamzdžiu

2014-10-21 A. Butkevičius: SGD laivas jau gali įplaukti į uostą

2014-10-21 D. Grybauskaitė: Lietuva įrodė galinti priimti strateginius sprendimus

2014-10-20 SGD laivui – ypatinga apsauga

2014-10-10 R. Masiulis: SGD terminalas atsvertų net ir nesėkmingas derybas su „Gazprom“

2014-10-09 Rusija kiša koją per UNESCO?

2014-10-09 Suskystintųjų dujų terminalo atidarymas ant nosies, o kas jame dirbs, neaišku

2014-10-09 SGD terminalo dujų kainą lems britų dujų indeksas

2014-10-06 Pradės prekybą SGD terminalo bandymui skirtomis dujomis

2014-10-03 SGD terminalą atiduoda įvertinimui

2014-10-01 SGD laivas Klaipėdą pasieks mažiau nei už mėnesio

2014-09-22 Išbetonuota SGD krantinė

2014-09-10 Bandomąjį SGD krovinį išparduos dujų biržoje

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...