Tavo LRT

2018.11.20 19:01

Duetas Reda ir Gražina: komisijos parinktas žodis dalyviams labai svarbus

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2018.11.20 19:01

„Nors tai šeimų duetų projektas, paprastai scenoje nesame mama ir dukra“, – portalui LRT.lt sako projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyvės Gražina Krikščiūnienė ir Reda Venediktova. Per pasirodymus moterys visuomet vadovaujasi savo credo, kuris yra jų pagrindinis varikliukas ir šiame televizijos projekte, motyvuojantis net labiau nei mintys, kad su kiekvienu šeštadieniu tikimybė pasirodyti finale didėja.  

„Mudviejų su mama duetą projektui paslapčia užregistravo tėtis. Mes apie tai sužinojome tik gavusios projekto organizatorių laišką su kvietimu atvykti į atrankas“, – pasakoja R. Venediktova. Dabar dalyves palaiko ne tik tėtis bei dvi Redos seserys – duetas sulaukia daugybės palaikymo žinučių ir skambučių iš bičiulių, pažįstamų, o kartais ir nepažįstamų žmonių, besižavinčių jųdviejų pasirodymais.

Ir mamą, ir dukrą nuo vaikystės žavi muzika bei scena. G. Krikščiūnienė – profesionali smuikininkė griežianti net keliose kapelose, smuiko paslapčių mokanti mažuosius ir dirbanti choro artiste Panevėžio muzikiniame teatre, o jos dukra – administratorė vienoje draudimo kompanijoje. Reda specialių muzikos mokslų niekad nekrimto. Kaip pasakojo jos mama, namuose visada buvo mikrofonas, tad dukra nuo mažų dienų neatsispirdavo pagundai jį pasičiupti ir taip pati išmoko dainuoti. 

E. Genio/LRT nuotr.

Maždaug prieš dešimtmetį mama ir dukra sukūrė grupę ir dainuoja įvairiuose renginiuose, šventėse, pobūviuose. Todėl Reda ir Gražina sako esančios ne tik mama su dukra, bet ir geros draugės bei kolegės. Tiesa, Reda dar anksčiau prasitarė, kad mama prieš keletą metų pati paprašė pasirodymų metu vadinti ją kolege, o ne mama. „Esame labai artimos, ir puikiai viena kitą pažįstame  per dešimtmetį bendros muzikinės veiklos viena kitą pamatėme ne tik linksmose, bet ir labai įtemptose situacijose“, – šypsosi Reda.

Ir nors moterys sutinka, kad įgyta sceninė patirtis praverčia dalyvaujant projekte, pasirodymai prieš televizijos kameras – visai kas kita. Renginiai jau tapo įprastu dalyku, savotiška rutina, kurioje viskas aišku ir žinoma, o televizija – visai kitokia, nauja patirtis, patikina duetas.

„Labai smagu, kad projekto „Du balsai – viena širdis“ komisija dalyvių neskriaudžia ir visuomet suranda gerą žodį. Galbūt ne visi dalyviai yra anksčiau dainavę, ne visi turi sceninės patirties, tad komisijos palaikymas šiame projekte tiesiog būtinas. Džiugu, kad komisija palaiko visus dalyvius“, – gerų žodžių komisijai negaili G. Krikščiūnienė.

Nors projekto finalas nenumaldomai artėja, moterys tikina negalvojančios nei apie finalą, nei apie prizines vietas ar net pergalę. „Mums labai svarbus kiekvienas pasirodymas, tad stengiamės kiekvienam pasiruošti kiek įmanoma geriau. Kartais pavyksta geriau, kartais ne taip, kaip norėjome“, – sako R. Venediktova. Jai antrina ir mama, sakydama, kad dueto credo – tai, ką daro šią akimirką, padaryti kiek įmanoma geriau: „Jei pernelyg susitelktume į pergalę, veikiausiai pamestume takelį, kuriuo einame.“

Daugiau apie dalyvavimą projekte „Du balsai – viena širdis“ ir įsimintiniausią G. Krikščiūnienės bei Redos Venediktovos pasirodymą – vaizdo įraše.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.