captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Ar vaivorykštės spalvų vėliavą galima kabinti prie bet kurių pastatų?

Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas reglamentuoja Lietuvos valstybinės, istorinės ir užsienio valstybių vėliavų kėlimą. Taip sako Vilniaus miesto savivaldybės saugaus miesto departamento administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas. Anot jo, kitokia situacija vyrauja dėl fizinių ir juridinių asmenų, pavyzdžiui, Lietuvos gėjų lygos, vėliavų kėlimo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Norėčiau sužinoti, ar vaivorykštės spalvų vėliavą galima kabinti prie visų pastatų?“ – domisi LRT RADIJO klausytoja.

Vilniaus miesto savivaldybės saugaus miesto departamento administracinės veiklos skyriaus vedėjas G. Leperskas tikina, kad fizinių ir juridinių asmenų vėliavų kėlimas nėra reglamentuojamas.

„Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas reglamentuoja Lietuvos valstybinės, istorinės ir užsienio valstybių vėliavų kėlimą. Taip pat yra vyriausybės nutarimas, kuris tuos klausimus reglamentuoja. Fizinių ar privačių juridinių asmenų vėliavų kėlimo joks teisės aktas nereglamentuoja“, – aiškina jis.

Anot G. Lepersko, keliant kitas vėliavas reikia atsiminti, kad šalia turi būti ir valstybinė: „Jei keliamos kelios vėliavos prie institucijos ar pastato, pirmiausia turi būti iškelta Lietuvos valstybinė vėliava, o fizinio ar juridinio asmens vėliava turi būti pačioje pabaigoje. Tai vienintelis reikalavimas. Draudimo iškelti fizinių ar juridinių asmenų vėliavas – nėra.“

Įstatymas nedraudžia Lietuvos gėjų lygai kabinti vaivorykštės spalvų vėliavos, tačiau būtinas pastatų savininkų pritarimas. „Jei kalbame apie Lietuvos gėjų lygos vėliavą – jie turi teisę ją išsikelti prie savo ar kitų pastatų, jei tų pastatų savininkai sutinka“, – aiškina G. Leperskas.

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...