captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmadienio vakarą per LRT – filmas „1917-ųjų Rusija. Ant revoliucijos slenksčio“

Pirmadienio vakarą LRT KULTŪROS kanalas kviečia įsijungti 2017-aisiais sukurtą dokumentinį filmą „1917-ųjų Rusija. Ant revoliucijos slenksčio“, kuriame pasakojama apie Spalio revoliucijos įvykius.
Filmo stop kadras
Filmo stop kadras

1917 metų Rusijos revoliucija – vienas kontroversiškiausių XX amžiaus įvykių. Kokios buvo jos ištakos ir kaip ji paveikė pasaulį, kuriame mes šiandien gyvename? Pagrindiniais pasakojimo apie šiuos audringus įvykius Rusijoje personažais tapo trys vyrai – Leninas, Trockis ir Stalinas.

Kaip atsitiko, kad šie niekam nežinomi maištininkai vos per šešis mėnesius sugebėjo tapti dominuojantys didžiausioje planetos šalyje ir pavertė ją pirmąja pasaulio komunistine valstybe? Ar tai buvo tikrasis liaudies valdžios triumfas, ar tik paprastas valstybės perversmas, vėliau virtęs kruvinu režimu? Kokį vaidmenį šiame perversme atliko vokiečiai? Ir kodėl po vasario įvyko Spalio revoliucija ir nušlavė tokią galingą imperiją? Filme pasakojama apie 245 dienas, kurios amžiams pakeitė politinį pasaulio likimą. Girdėsime žinomų rašytojų ir istorikų komentarus.

Dokumentinis filmas, Didžioji Britanija, 2017 m. Rež. Renny Bartlett.

„1917-ųjų Rusija. Ant revoliucijos slenksčio“ – pirmadienį 21.15 val. per LRT KULTŪRĄ!

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...