captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sekmadienį per LRT TELEVIZIJĄ: dokumentinio filmo „Karo laivas „Prezidentas Smetona“ premjera

Karo laivą „Prezidentas Smetona“ ištiko Lietuvos likimas. Jis buvo užgrobtas, bet neužmirštas. Po 70 metų į jo žūties vietą Suomijos įlankoje išvyko lietuvių ekspedicija, kurios tikslas – surasti Lietuvos karinio jūrų laivyno flagmaną. Filmą žiūrėkite čia.
Filmo stop kadras
Filmo stop kadras

Režisieriaus, žurnalisto Rimo Bružo sukurtas dokumentinis filmas – tai istorija, apie unikalią kelionę audringa Baltija ir pastangas grąžinti Lietuvai legendinį laivą.

Laivo „Prezidentas Smetona“ žūties aplinkybės iki šiol apgaubtos paslaptimi. Paskutinis reisas turi kelias versijas. Nė viena jų nepatvirtinta galutinai. Pagal vieną versiją, 1945 m. sausį išplaukęs iš Helsinkio uosto „Prezidentas Smetona“, kuris tuomet vadinosi „Korall“, pateko į minį lauką ir nuskendo Suomių įlankoje.  

Kitų šaltinių duomenimis, Lietuvos laivą nuskandino vokiečių povandeninis laivas U745. Yra išlikę vokiečių povandeninio karo laivo vado raportas apie tai, kad laivai traukė plaukiojantį kraną iš Helsinkio į Taliną. Buvo paleistos dvi torpedos į taikinius ir užfiksuoti du sprogimai. Estų tyrėjai linkę laikytis šios versijos, nes laivo padėtis jūros dugne ir jo sumaitotas pirmagalys rodo, kad į laivą buvo paleista torpeda.

Bandymų rasti karo laivą „Prezidentas Smetona“ buvo ne vienas, tačiau laivas nebuvo rastas. Nei viena laivo žūties versija iki šiol taip ir nebuvo iki galo nei patvirtinta, nei paneigta.

Dokumentinio filmo „Karo laivas „Prezidentas Smetona“ premjera per LRT TELEVIZIJĄ – sekmadienį 18:30 val.

Filmo anonsas

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...