captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prof. A Bumblauskas pataria, ką aplankyti Lenkijoje

„Nacionalinės ekspedicijos“ kelionė Vyslos upe baigiasi. Jos dalyviai dalijasi puikiais įspūdžiais ir tikisi, kad lietuviai ilgainiui atras vis daugiau nuostabių vietų Lenkijoje. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ profesorius Alfredas Bumblauskas pasakojo, ką, jo nuomone, būtina pamatyti svečiuojantis kaimyninėje šalyje.
Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.
Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

Besiruošiantiems apsilankyti Lenkijoje A. Bumblauskas pataria skirti laiko ir susipažinti su Varšuva, pasiekti Torunę ir Gdanską.

„Pabrėžčiau, kad Lenkijoje įspūdingi muziejai – labai erdvūs. Vakar, galima sakyti, visą mūsų laiką „suvalgė“ Gdansko Europos solidarumo muziejus, šiandien – Gdansko jūrų muziejus, kuris artimai bendradarbiauja su Klaipėdos jūrų muziejumi. Mieli lietuviai, nepravažiuokite muziejų, skirkite jiems laiko. Čia tiek edukacinių programų ir kiek žaidimų vaikams“, – sako A. Bumblauskas.

Profesorius teigia, kad trečius mus plaukiančios „Nacionalinės ekspedicijos“ tikslai šiemet nesikeitė – siekta pažinti lankomus kraštus ir juose ieškoti Lietuvos. Plaukdama Nemunu „Nacionalinė ekspedicija“ atrado etnines lietuvių ribas Nemuno aukštupyje prie Nalibokų girios.

„[Šį kartą plaukdami Vysla] atradome prūsų, mūsų artimiausių brolių kartu su latviais, ribas. Atradome Osos upę. Plaukėme per mūsų patį artimiausią kaimyną, kuriame – daug Lietuvos“, – pasakoja A. Bumblauskas.

Pagrindinės problemos, su kuriomis susidūrė ekspedicija, plaukdama Vysla, kaip sako profesorius, lietus ir žaibai, keliautojus pasitikę prieš Torunę.

Daugiau apie „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionę – vaizdo įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...