captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tarptautinė konferencija „60 metų Romos sutarčiai: nauja pradžia Europai“ – tiesiogiai per LRT

Penktadienį, 9.45 val. Seime vyks tarptautinė konferencija „60 metų Romos sutarčiai: nauja pradžia Europai“. Ją tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Konferencija skirta Romos sutarties 60-mečiui pažymėti – ši sutartis, pasirašyta Italijos sostinėje 1957 m. kovo 25 d., padėjo Europos Sąjungos pamatus ir sudarė prielaidas ilgalaikiam stabilumui, gerovei ir saugumui ne tik Europoje, bet ir už jos ribų.

Konferencijos tikslas – apžvelgus sudėtingas geopolitines realijas, vidines grėsmes ir spragas, pasitelkti pranašumus ir aptarti tolimesnius bendrus veiksmus, kurie padėtų iš naujo sutelkti politinę valią ir sustiprinti europiečių pasitikėjimą Europos Sąjunga.

Pirmoji konferencijos dalis skirta aptarti dabartines ES problemas ir jų sprendimo vizijas. Bus ieškoma atsakymų į klausimus, kaip didinti ES patrauklumą ir įtakingumą, kokios ES nori piliečiai, kaip skatinti visuomenės paramą ES bei atremti pastangas skaldyti valstybių narių solidarumą.

Antroje konferencijos dalyje bus apžvelgiamos geopolitinės realijos ir būdai stiprinti ES vidaus bei išorės saugumą.

Konferencija suburs ES institucijų atstovus, ES valstybių narių politikus ir pilietinės visuomenės atstovus, dėstytojus, studentus ir kitas suinteresuotąsias šalis. Renginyje dalyvaus Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Konferencijoje bus užtikrintas sinchroninis vertimas iš/į anglų/lietuvių kalbas.

Konferenciją organizuoja Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetas, Užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Daugiau apie renginį sužinokite išklausę pokalbį su Seimo pirmininko pavaduotoju Gediminu Kirkilu.

BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...