captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iš Baltarusijos grįžę žurnalistai: kainos – kaip Lietuvoje, atlyginimai – dvigubai mažesni

Baltarusijoje apsilankę LRT RADIJO žurnalistai Jurgita Čeponytė ir Mindaugas Aušra teigia, kad lietuviai verslininkai šioje kaimyninėje valstybėje gyvena gerai, ko, deja, nepasakysi apie daugumą vietinių, mat kainos ten panašios į esančias Lietuvoje, bet atlyginimai dvigubai mažesni nei lietuviški. Apie visa tai plačiau galima bus išgirsti specialiuose jų reportažuose per LRT RADIJĄ.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Kelionės tikslas buvo pasižiūrėti, kodėl baltarusiai važiuoja į Lietuvą, kodėl prie „akropolių“ stovi jų autobusai, automobiliai. Taip pat pasižiūrėti, kokias parduotuves jie ten turi, kokios maisto prekės, kokios kainos – kaip žmonės gyvena ten, kaip lietuviai kuria verslus, kurių yra nemažai“, – pasakoja J. Čeponytė.

M. Aušra priduria, kad Baltarusijoje yra daugiau nei 600 lietuvių įkurtų įmonių, o investicijos skaičiuojamos jau šimtais milijonų.

Žurnalistai teigia, kad nors juos ši šalis nustebino, jų tėvų – ne.

„Kai pasakoju tėvams apie gyvenimą ten, tai jie sako: „tai mes taip gyvenome, nieko čia nuostabaus ir neįprasto“. Tad pasijauti kaip nukeliavęs kokiu dešimtmečiu atgal“, – teigia J. Čeponytė.

Išsamūs jų reportažai bus transliuojami šią savaitę per LRT RADIJO laidą „Ryto garsai“.

Trečiadienį klausytojų laukia reportažas apie įspūdžius iš Minsko, ketvirtadienį – apie socialinę ekonomiką, penktadienį – apie Baltarusijos ekonomiką ir lietuvių verslus ten. Reportažų pradžia – 9.15 val.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...