captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šaulio priesaiką davęs E. Jakilaitis: karo atveju noriu žinoti, ką tiksliai daryti

„...prisiekiu būti ištikimas... ginti... saugoti... gerbti...rūpintis“, – šaulio priesaikos žodžius Vasario 16-ąją Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje, tarė ir būrys žinomų vyrų, jie tapo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliais. Tarp jų – Seimo narys, olimpietis Virgilijus Alekna, LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Edmundas Jakilaitis, ryšių su visuomene specialistas Darius Gudelis, žinomų moterų – žurnalistės Aistės Stonytės-Budzinauskienės ir stilistės Austėjos Jablonskytės vyrai verslininkai Darius Budzinauskas ir Justinas Žalys.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Pagalvojau, kad karo metu būtų, švelniai tariant, liūdna nežinoti, ką veikti. Mes su draugais norime aiškumo kritiniu atveju – ką veikti, kur eiti, su kuo susitikti, kokių imtis veiksmų, – kalbėjo E. Jakilaitis. – Šaulio priesaika – tai sveikas apsisprendimas, valios, ryžto, pilietinės pozicijos išreiškimas“.

Ar tokie aktai neverčia jaustis neramiai? „Tai, kad vyrai duoda šaulio priesaiką, neturėtų kelti neramių minčių, kita vertus – nuo mūsų politinė padėtis nepriklauso. Šaulių sąjunga – tai visuomeninė organizacija, turinti ginkluotos struktūros požymių. Tai geriau negu nieko“, – įsitikinęs E. Jakilaitis.

Priesaiką kartu su juo tarė nemažai draugų, vyrai planuoja net kurti savo skyrių – turi sugalvoję pavadinimą, sukurtas logotipas. Tačiau tai – dar ateities planai.

„Ir tai bus ne kompanija, savaitgaliais kepanti mėsytę ant laužo. Esame sumanę tikrai nemažai pasitreniruoti“, – tikino laidų vedėjas.

E. Jakilaitis ne pirmą kartą liečiasi prie ginklų – iš mažakalibrio šautuvo jis šaudė dar būdamas pirmokas, lankė penkiakovę. Tradicija pašaudyti į taikinius gimė, kai „Ekskomisarų biuro“ vienas iš įkūrėjų Alvydas Sadeckas rašė scenarijų E. Jakilaičio prodiusuojamam filmui „Nematoma Lietuvos istorija“. „Nėra taip, kad man patinka ar svaigstu iš malonumo šaudydamas, – aiškino E. Jakilaitis, – bet ir nebaugina ginklai. Turėti įgūdžius visada pravartu.“

Priesaiką jau yra davę ir daugiau žinomų žmonių: žurnalistai Andrius Tapinas, Audrius Matonis, Vytaras Radzevičius, Martynas Starkus, politikai Gabrielius Landsbergis, Petras Auštrevičius, Gintaras Steponavičius, Adronius Ažubalis, Juozas Olekas, kompozitorius Alvydas Jegelevičius, dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...