captcha

Jūsų klausimas priimtas

Švenčiama Pasaulinė radijo diena: tai – prieinamiausia žiniasklaidos priemonė

Vasario 13-oji – Pasaulinė radijo diena. Tyrimai rodo, kad radijas išlieka nepralenkiamas. Europoje radijo daugiausia klausosi rusai, estai ir airiai, o mažiausiai – portugalai bei kroatai. Dauguma tai daro per imtuvą, o internetu ar mobiliajame telefone radijo klausosi jaunesni žmonės.
V. Radžiūno/LRT nuotr.
V. Radžiūno/LRT nuotr.

Devyni iš 10 suaugusių žmonių pasaulyje kiekvieną savaitę klausosi radijo. Apklausos rodo, kad dažniausiai radijas veikia namuose arba automobilyje. Nors, regis, gyvename interneto amžiuje, daugiau kaip pusė planetos gyventojų prieigos prie interneto dar neturi, todėl radijas tebėra prieinamiausia žiniasklaidos priemonė, ypač – skurdesnėse pasaulio šalyse. 

Siekdami išlaikyti ryšį, ypač – su jaunesniais klausytojais, redaktoriai ieško naujų būdų įtraukti juos į laidų kūrimą. Kai kurie transliuoja telefonais įrašytus ir atsiųstus komentarus, kiti ieško pašnekovų socialiniuose tinkluose. 

O Norvegija šiemet įeis į radijo istoriją kaip pirmoji, atsisakiusi transliacijų FM siųstuvais ir visiškai perėjusi prie skaitmeninio radijo formato. Pirmasis šalies regionas atjungtas sausio pradžioje, o antrasis – praėjusią savaitę. 

Šiemet pasaulinės radijo dienos šūkis – „Radijas – tai tu“.

Primename, kad LRT transliuoja tris radijo programas:

LRT RADIJAS

LRT KLASIKA

LRT OPUS.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...