captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas“: kokios sveikatos priežiūros paslaugos užtikrinamos kalėjime?

Lietuvoje nelaisvėje gyvena apie septynis tūkstančius asmenų. Visus juos išlaiko valstybė. Finansuojama kalinių priežiūra, apgyvendinimas, maitinimas ir visapusiška medicinos priežiūra. Iš esmės patekus į įkalinimo įstaigą, išsitirti ir išsigydyti galima nuo daugelio ligų. 
stop kadras
stop kadras

Dabar tam atsirado dar daugiau galimybių – Pravieniškėse baigiamas įrengti modernus Laisvės atėmimo vietų ligoninės kompleksas. Jame jau gydomi sulaikytieji ir nuteistieji iš visų šalies įkalinimo įstaigų. 

Deja, modernioje Laisvės atėmimo vietų ligoninėje nesuteikiamos tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugos, joms pacientai konvojuojami į viešąsias gydymo įstaigas. Tuo nepatenkinti ir kai kurie nuteistieji.

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime iki gyvos galvos kalėti nuteistas Henrikas Daktaras jau kurį laiką skundžiasi negalintis susitvarkyti dantų. Kriminalinio pasaulio veikėjui reikalingi dantų implantai, o už juos, įstatymo numatyta tvarka, susimokėti reikia pačiam. Nuteistasis teigia, kad susimokėti gali, tačiau kalėjimo administracijos jis reikalauja privataus odontologo. Savo dantų implantaciją H. Daktaras nori patikėti geram specialistui.

Apie tai, kodėl toks H. Daktaro noras Lukiškių tardymo izoliatoriau-kalėjimo administracijai atrodo nepagrįstas ir kokios sveikatos priežiūros paslaugos iš tiesų užtikrinamos patekusiems į įkalinimo įstaigas – laidoje „Specialus tyrimas“ ketvirtadienio vakarą per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...