captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Montvidas: mano viltis senatvėje – nekilnojamasis turtas Londone

Edgaras Montvidas – vienas geriausių ir daugiausiai pasiekusių lietuvių operos solistų. Tenoro partijas jis atlieka geriausiuose Europos, JAV, Japonijos teatruose, o honorarai yra vieni didžiausių Senajame žemyne.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

„Aš žinau, kad, pavyzdžiui, Vokietijos teatrų vadovai renkasi į slaptus susitikimus, kurių metų aptaria, kiek kuris solistas yra vertas. Pavyzdžiui, jie nusprendžia, kad dainininkui bus mokamas būtent toks honoraras ir niekas didesnių pinigų jam tikrai nemokės. Žinoma, reikia pasiekti tam tikrą lygį, kad apie tave tokiame susitikime išvis būtų kalbama, – kalbėdamas LRT laidoje „Gyvenimas“ šypsosi E. Montvidas. – Žinoma, mūsų pinigai niekada neprilygs Holivudo žvaigždžių sumoms, tačiau skųstis taip pat negaliu. Manau, mano honoraras yra pasiekęs vieną aukščiausių kartelių.“

Uždirbtų pinigų lietuvis vėjais nešvaisto. Už tai jis dėkingas geram mamos auklėjimui ir nelengvai karjeros pradžiai, kai studijuodamas dirbo įvairiausius darbus, kad sudurtų galą su galu. „Pamenu, dirbdamas padavėju gaudavau labai nemažus arbatpinigius. Tačiau darbas buvo alinantis, o studijų apleisti taip pat nenorėjau, tad tiesiog neturėjau laiko išleisti tuos uždirbtus pinigus. Tada ir supratau, kad pinigai – beverčiai, jei nežinai, ką su jais daryti“, – pasakojo Edgaras, puikiai žinantis, kur investuoti uždirbtas sumas.

Prieš septynerius metus dainininkas Londono centre esančiame prestižiniame Klarkenvelo rajone įsigijo butą, tiksliau – sename rašalo fabrike įrengtą loftą. Kažkada šios apylinkės garsėjo prasta reputacija, tačiau paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje viena architektų įmonė nusprendė čia įkurti būstus, kuriuos įsigijo tokios įžymybės, kaip legendinės grupės „Pet Shop Boys“ nariai ar dainininkė Tanita Tikaram. Netoliese gyvena ir gera Edgaro bičiulė režisierė Dalia Ibelhauptaitė su vyru, britų kino žvaigžde Dexteriu Fletcheriu. Ne mažiau įspūdingas ir E. Montvido vasarnamis Prancūzijoje, Langedoko provincijoje, į kurį skuba kaskart radęs kelias laisvas nuo spektaklių savaites.

Regis, 41-erių dainininkas turėtų džiaugtis tokia sėkme ir mėgautis užsitarnautu geru gyvenimu. Tačiau sėdėdamas prieš laidos „Gyvenimas“ kamerą E. Montvidas prisipažino, kad kartais jį aplanko ir neramios mintys. „Puikiai suprantu, jog amžinai nedainuosiu. Kažkada ateis laikas, kai vietą scenoje turėsiu užleisti jaunesniems solistams ir tai yra normalu. Neramu tik dėl to, kad man moka už sudainuotus spektaklius ir dabartinis laisvo dainininko statusas negarantuoja pensijos ar kitos socialinės apsaugos“, – svarsto E. Montvidas.

Tačiau klysta tie, kurie mano, kad operos solistas skrajoja padebesiais, ateitį patikėdamas likimo valiai. E. Montvidas sako turintis pakankamai aiškų planą, kaip gyventi senatvėje: „Iš pradžių galvojau pinigus patikėti investiciniams fondams, tačiau aš pats nieko apie juos nenusimanau. Nepasiteisino ir pensijų fondų sistema. Tad mano vienintelė paguoda yra nekilnojamasis turtas Londone, kurio kaina per septynerius metus jau padvigubėjo.“

Gyvenimas” – trečiadienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas – Edvardas Žičkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...