captcha

Jūsų klausimas priimtas

Penktadienio vakarą per LRT KULTŪRĄ – filmo-spektaklio „Getas“ premjera

Minint Lietuvos žydų genocido dieną, LRT KULTŪRA pristato Juliaus Dautarto filmą-spektaklį „Getas“, kuriame pasakojama tikrais įvykiais paremta istorija, liudijanti apie Vilniaus geto kalinių gyvenimą – jų viltis, tikėjimą, siekį išgyventi ir kurti.
Tarptautinio universitetų teatrų forumo/„Facebook“ nuotr.
Tarptautinio universitetų teatrų forumo/„Facebook“ nuotr.

Vilniaus geto gyvenimas ir paskutinė jo gyvavimo minutė tapo šio filmo-spektaklio, sukurto kartu su Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentais, pilietiniu ir žmogišku kūrybos motyvu.

MRU rektoriaus Algirdo Monkevčiaus teigimu, labai svarbu tokias temas jautriai analizuoti kartu su jaunąja karta.

„Mokykloje, universitete mūsų pareiga yra kalbant apie tą kartą, kuri keičia visuomenę, kuri tęsia kultūrą perkurdama iš naujo, būtent šitas temas labai jautriai gvildenti iš naujo. Ne vien pamokslavimais, faktais. Labai svarbu paliesti širdį, jausmus, kad tai taptų tikrąja vertybe“, – teigia rektorius.

Sukurtas 2013-aisiais, minint Vilniaus geto sunaikinimo 70-metį, šis filmas-spektaklis jau spėjo apsilankyti keliuose festivaliuose bei konkursuose Lietuvoje ir užsienyje, buvo pristatytas kino teatruose.

Joshua Sobolio pjesės motyvais sukurto filmo-spektaklio „Getas“ premjera – jau penktadienio vakarą per LRT KULTŪROS kanalą.

Plačiau apie tai – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...