Tavo LRT

2016.08.21 13:54

Klausiate – atsakome. Kodėl tiek daug kalbama apie D. Trumpą?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.08.21 13:54

JAV – galingiausia pasaulio valstybė, ir šioje šalyje vykstantys procesai turi didelę įtaką visam pasauliui. Tai paaiškina, kodėl tiek daug žiniasklaidos dėmesio sulaukia JAV prezidento rinkimai. Taip sako LRT RADIJO užsienio aktualijų pranešėjas Lukas Kivita.

LRT RADIJO klausytojas piktinasi žiniasklaidos dėmesiu, skiriamu Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimams. „Kodėl tiek daug dėmesio ir eterio laiko skiriama kandidatams į JAV prezidento postą, o ypač – Donaldui Trumpui? Ar nepakaktų apie rinkimus pranešti tik tada, kai jie įvyks?“ – klausia jis.

Anot L. Kivitos, tiek daug dėmesio JAV prezidento rinkimai sulaukia ir dėl didžiulės šios šalies įtakos pasauliui, ir dėl prieštaringai vertinamų kandidatų – Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton.

„Reikia suprasti, kad JAV yra galingiausia pasaulio valstybė, jos politiniai procesai ir įvairūs virsmai šalies viduje turi įtakos tiek mums, Lietuvai, tiek Europai, Azijai ir visam likusiam pasauliui. Todėl šis įvykis susilaukia tiek žiniasklaidos dėmesio.

Kalbant konkrečiai apie D. Trumpą, galima pasakyti, kad tokio antisisteminio ir taip prieštaringai vertinamo kandidato į prezidentus per visą JAV istoriją dar nebuvo. O tai, kad jis sulaukė tokio didelio palaikymo, šį tą pasako ir apie pačioje Amerikoje vyraujančias visuomenės nuotaikas“, – įsitikinęs žurnalistas.