captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Kiek žmonių gyvena Lietuvoje?

2012 m. pradžioje Lietuvoje dar gyveno trys milijonai žmonių. Nuo to laiko gyventojų skaičius kasmet mažėja ir šiuo metu Lietuvoje yra kiek mažiau nei trys milijonai gyventojų. Taip sako Statistikos departamento Demografinės ir migracijos statistikos skyriaus vedėja Inga Masiulaitytė-Šukevič.
L. Balandžio (BNS) nuotr.
L. Balandžio (BNS) nuotr.

LRT RADIJO klausytoja domisi demografine statistika. „Kiek Lietuvoje šiuo metu gyvena žmonių? Anksčiau sakydavo, kad mūsų – apie trys milijonai, bet juk nemaža dalis emigravo. Tad kiek mūsų liko?“ – klausia ji.

Anot I. Masiulaitytės-Šukevič, išankstiniais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 m. birželio pradžioje Lietuvoje gyveno apie 2 872 000 nuolatinių gyventojų. Lyginant su metų pradžia, gyventojų skaičius sumažėjo 16 tūkst., arba 0,6 proc.

„Gyventojų skaičius mažėja dėl dviejų priežasčių: neigiamos tarptautinės migracijos ir dėl neigiamos natūralios gyventojų kaitos. Nuo 2005 m. nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo 467 000, arba 14 proc. Nuo tų metų iš Lietuvos emigravo 335 000 gyventojų daugiau, nei imigravo. O dėl neigiamos natūralios gyventojų kaitos nuo 2005 m. gyventojų skaičius sumažėjo 132 tūkst.“, – aiškina specialistė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Klausiate – atsakome

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...