Tavo LRT

2016.06.29 23:32

Kaip atlikti automatinę televizijos kanalų paiešką

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.29 23:32

Nuo pirmadienio LRT TELEVIZIJA ir LRT KULTŪRA transliuojama tik naujais dažniais, senieji išjungti. Kad matytų raiškiosios televizijos kanalus, antžeminės televizijos naudotojai turi atlikti automatinę paiešką. Daugelis žiūrovų skundžiasi nemokantys to padaryti. Specialistai pataria kreiptis į juos arba pasikeisti anteną bei patikrinti televizijos įvado kabelius.

LRT TV sulaukė žiūrovų, nemokančių atrasti naujų dažnių, skambučių, todėl kartu su specialistu lankomės Panevėžio rajone. Pas tėvus viešinti Rasa sako nesunkiai susigaudžiusi, kaip nuotolinio valdymo pulteliu atlikti automatinę kanalų paiešką ir dabar džiaugiasi itin ryškiu vaizdu.

„Išmetė tris kanalus, LRT TV ir būtent su HD, ir gavosi ryškus, gražus vaizdas, kaip nebuvo iki šiol“, – džiaugiasi Panevėžio r. Šiaudinės kaimo gyventoja Rasa Tamošiūnaitė.

O štai Gailiūnų šeima kelinta diena nemato LRT televizijos programos. Pensininkai sako nežinantys, ką reikia daryti.                

„Aišku, kad liūdna, mažai kanalų belieka“, – sako Panevėžio r. Skaistgirių kaimo gyventojas Jonas Gailiūnas.

Pasak specialistų, atrasti naujus dažnius – paprasta, reikia paspausti nuotolinio valdymo pultelio meniu mygtuką.                

„Imame pultelį, spaudžiame meniu, einam į nustatymus, nustatymuose susirandame automatinį derinimą ir paleidžiame jį, kiekvienas televizorius turi skirtingą meniu ir skirtingą valdymą, bet principas vis tiek lieka tas pats“, – aiškina UAB „Eta“ technologas Virginijus Kuzelis.

Yra dviejų tipų televizoriai – vieni turi integruotą priedėlį, o kiti papildomą priedėlį, tačiau abiejų paieška labai panaši.

Vaizdo kokybė gali priklausyti ir nuo priedėlio, nes senesniems televizoriams reikalingas priedėlis, todėl patariama nusipirkti anteną su stiprintuvu.                 

Daugelis žiūrovų skundėsi, kad, atlikus automatinę kanalų paiešką, signalas neatsirado arba buvo vaizdo ir garso trukdžių.

Jei nesiseka atrasti LRT TV kanalo, išeikite į lauką ir pasižiūrėkite į savo anteną, ji turi būti pakankamai aukštai iškelta ir nukreipta į artimiausio televizijos bokšto pusę.

Specialistai pataria iki šiol nerandantiems naujų dažnių kreiptis į juos arba paprašyti kaimynų bei artimųjų.

Daugiau informacijos – www.lrt.lt/hdtv.                

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius